top of page

„Zima” w Bydgoskim Porcie Lotniczym nie będzie taka zła…


Wraz ze zmianą czasu na zimowy zmienia się rozkład lotów. Oferta Portu Lotniczego Bydgoszcz powiększa się o nową linię lotniczą i nowy kierunek. Dodatkowe rejsy będą też realizowane w okresie świąteczno-noworocznym.Każdego roku, ostatnia niedziela października, to pierwszy dzień sezonu zimowego. Temperatura za oknem powoli spada, za to rośnie liczba przewoźników w regularnej ofercie lotów z Portu Lotniczego Bydgoszcz.


Nowością dla Pasażerów Lotniska Bydgoszcz to loty do Bristolu na pokładzie samolotów Ryanair. Irlandzkie linie lotnicze rozpoczną rejsy od poniedziałku 31 października i realizowane będą dwa razy w tygodniu – w poniedziałki oraz w piątki.


W sezonie zimowym Ryanair obsługiwać będzie także loty do Birmingham, Dublina, Londynu Luton oraz do Londynu Stansted.


Historycznym momentem dla Pasażerów regionalnego lotniska będzie pierwszy, regularny rejs linii lotniczych WIZZ Air. Pierwsi pasażerowie „landrynkowym” samolotem przylecą z Londynu Luton 14 grudnia. Rozkład lotów Wizzair z Bydgoszczy do Londynu Luton zakłada, że rejsy do 8.01 – będą odbywały się w środy i niedziele, w pozostałą cześć sezonu zimowego połączenie będzie realizowane we wtorki i piątki.


Zmienia się również rozkład lotów Polskich Linii Lotniczych LOT z Bydgoszczy do Krakowa. Rejsy realizowane będą do końca tego roku, dwa razy w tygodniu – w piątki i niedziele. LOT kontynuuje regularne rejsy na lotnisko Chopina w Warszawie. W sezonie zimowym loty do stolicy realizowane będą 6 razy w tygodniu – od poniedziałku do piątku oraz w niedziele.

Natomiast w związku ze zbliżającym się okresem świąteczno-noworocznym przypominamy również o wprowadzeniu dodatkowych lotach Ryanair w dniach 20 grudnia – 3 stycznia. Zwiększona liczba połączeń realizowana będzie na trasach do Dublina i Bristolu.


Szczegółowy rozkład lotów oraz aktualną siatkę połączeń znaleźć można na naszej stronie internetowej www.plb.pl. Bilety na rejsy dostępne są na stronach przewoźników: www.wizzair.com, www.ryanair.com oraz www.lot.com.


Tekst i fot.: Stanisław Gazda

37 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page
https://webep1.com/go/f8789f3d02