top of page

Zaproszenie na XII Marsz na orientację 18 południkiem przez Bydgoszcz


25 marca 2023 r. proponujemy naszym Czytelnikom spacer z mapą po miejscach w Bydgoszczy opisywanych często w artykułach Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy, obchodzącego w tym roku swoje 100-lecie. Nie zabraknie także tradycyjnych nawiązań do przebiegającego przez Bydgoszcz 18 południka.

W tym roku trasa marszu będzie przebiegała od startu (godz. 10.00) zlokalizowanego przy Bydgoskiej Informacji Turystycznej na Rynku, do mety (godz. 12.00-14.00) przy Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Hetmańskiej 34.


Na trasie uczestnicy będą korzystać z kolorowej mapy przygotowanej specjalnie na Marsz po 18. Południku.


Impreza skierowana jest do wszystkich turystów, w tym także do osób początkujących oraz mniej zaawansowanych w wędrówkach z mapą i to niezależnie od wieku - każdy znajdzie na tej trasie coś interesującego dla siebie.


Długość trasy ok. 3 km dla początkujących (trasa TP) oraz ok. 4 km dla nieco bardziej zaawansowanych (trasa TU).


Obie trasy nie są skomplikowane, a decyzję o wyborze trasy podejmuje uczestnik podczas marszu.


Zasada uczestnictwa w marszach na orientację jest prosta i sprowadza się do przebycia trasy pomiędzy zaznaczonymi na mapie punktami kontrolnymi według dowolnej wybranej przez uczestnika drogi.


Potwierdzanie obecności na punktach kontrolnych polega na dokonaniu odpowiedniego wpisu do karty startowej, który uczestnik wykonuje osobiście i dlatego potrzebny będzie na trasie długopis.


Początkujący będą mogli uzyskać na starcie, wraz z mapą i kartą startową, dodatkowe wyjaśnienia.


Organizatorami są: Bractwo 18 Południka, Bydgoskie Centrum Informacji, Urząd Miasta Bydgoszczy oraz Klub Imprez na Orientację PTTK SKARMAT w Toruniu.


(gaz)


#InfoProstoDlaWas

68 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page
https://webep1.com/go/f8789f3d02