top of page

"Zamieszanie" z zamknięciem kładek. Są zmiany!


W związku z pracami remontowymi zleconymi na kładce J. Kiepury i Esperanto przy Torbydzie ZDMiKP informuje o zmianach w zamknięciu obu przejść:


19 października rozpoczną się pierwsze prace remontowe na kładce J. Kiepury i zostanie ona w tym dniu zamknięta!

W związku z większym zakresem prac na moście Esperanto, dużym natężeniem ruchu pieszego oraz wymaganym przygotowaniem (w początkowym etapie) projektów technologicznych przez wykonawcę, kładka zamknięta zostanie w późniejszym terminie (za ok. 7-10 dni). Do czasu przygotowywania przez wykonawcę projektów i zaplecza budowy kładka będzie otwarta!

Gdy dokumentacja zostanie przygotowana i wykonawca wejdzie na plac budowy - wówczas ruch pieszych na moście Esperanto zostanie trwale zamknięty.

W celu optymalizacji połączenia tego obszaru miasta z pobliskimi węzłami komunikacyjnymi, uruchomiona zostanie dla mieszkańców komunikacja zastępcza – wydłużona zostanie linia ZaT8, która dojedzie do Hali Łuczniczka (co drugi kurs) i dowiezie mieszkańców m.in. do ronda Toruńskiego oraz w inne lokalizacje po trasie linii ZaT8.

W okresie całej inwestycji będzie monitorowane napełnienie przedmiotowej linii w celu ewentualnego wprowadzenia korekt i dostosowania częstotliwości kursów do rzeczywistych potrzeb przewozowych na tym odcinku.


Tekst i fot.: Stanisław Gazda

80 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page
https://webep1.com/go/f8789f3d02