top of page

Zajęcia, pomoc i wiele atrakcji. To seniorzy otrzymają w osiedlowych centrach seniora
W 4 lokalizacjach funkcjonowanie rozpoczęły osiedlowe centra seniora. Są otwarte dla wszystkich mieszkańców. W ofercie poradnictwo, zajęcia tematyczne, wypożyczalnia kijków do nordic walking oraz spotkania w kawiarence.


Centra powstały jako pilotażowy bydgoski projekt w czterech lokalizacjach obejmujących terenem różne części miasta. To odpowiedź na wnioski z ubiegłorocznej diagnozy potrzeb i potencjału bydgoskich seniorów. Prezydent Miasta ogłosił otwarty konkurs ofert, w ramach którego wsparto otwarcie centrów kwotą blisko 200 tysięcy złotych. W listopadzie przeprowadzona zostanie ewaluacja prowadzonych działań. Projekt koordynuje Biuro Aktywności Społecznej Urzędu Miasta Bydgoszczy.


Osiedlowe Centra Seniorów otwierają się dla wszystkich mieszkańców. Każde z miejsc ma swój własny profil działalności. Prowadzą je organizacje społeczne. Bydgoscy seniorzy, bez względu na zamieszkiwane osiedle, korzystać mogą z oferty wszystkich centrów. Na zajęcia i atrakcje obowiązują zapisy, które przyjmowane są telefonicznie lub osobiście w trakcie poradnictwa senioralnego w siedzibach centrów.


Przydatne adresy i telefony:

· Centrum przy ul. Karpackiej 52: tel. 535 762 922 (poniedziałek – piątek: 8.00-15.00)

· Centrum przy ul. Garbary 2 (kampus WSG): tel. 535 762 922 (poniedziałek – piątek : 8.00-15.00)

· Centrum przy ul. Jarużyńskiej 9, tel. 505 895 185

· Centrum przy ul. Połczyńskiej 3, tel. 572 940 007 (poniedziałek – piątek, godz. 11.00 – 17.00)


Poradnictwo senioralne

Chwila rozmowy z osobą, która pomoże sprawdzić potrzebne informacje w internecie, podpowie ciekawe formy rozrywki czy skontaktuje z odpowiednią osobą w danym miejscu. Taką właśnie pomoc uzyskać można w ramach poradnictwa senioralnego prowadzonego w centrach w wyznaczone, podane niżej dni i godziny. Nie potrzeba się umawiać, po prostu należy przyjdź i zapytać – życzliwy doradca chętnie pomoże.


Centrum na kampusie WSG przy ul. Garbary 2 prowadzi Stowarzyszenie „Złoty wiek – żyj stokrotnie".

Oferuje zajęcia tematyczne, taneczno-muzyczne i kreatywne, profilaktyka zdrowia, spotkania z fizjoterapeutą i warsztaty komputerowe. Doradztwo indywidualne odbywa się w czwartki w godz. 8.00 – 13.00. Kawiarenka Seniora zaprasza w piątki w godz. 10.00-12.00. Wypożyczalnia kijków do nordic walking czynna we wtorki w godz. 9.00-14.00


Centrum przy ul. Karpackiej 52 prowadzi stowarzyszenie „Europejskie Centrum Sportów i Ratownictwa”


Oferuje zajęcia tematyczne, taneczno-muzyczne i kreatywne, profilaktykę zdrowia i spotkania z fizjoterapeutą, seminaria nt. bezpieczeństwa oraz warsztaty komputerowe. Doradztwo indywidualne odbywa się w poniedziałki w godz. 8.00-13.00. Kawiarenka Seniora zaprasza w środy w godz. 15.00-17.00. Wypożyczalnia kijków nordic walking czynna we wtorki w godz. 9.00-14.00. Bezpłatny wstęp do Muzeum Fotografii w piątki w godz. 10.00-12.00

Centrum przy ul. Jarużyńskiej 9 prowadzi Fundacja „Pro Omnis”


W ofercie: spotkania z podróżą, pogadanki historyczne, zajęcia plastyczne, wokalno-taneczne, teatralne, spotkania z dietetykiem, zajęcia sportowe, wyjścia i spotkania okolicznościowe. Doradztwo indywidualne odbywa się w czwartki w godz. 12.00-17.00. Zajęcia tematyczne: wtorki i czwartki oraz w wybrane soboty

Centrum przy ul. Połczyńskiej 3 prowadzi Stowarzyszenie „Bezpieczeństwo Dziecka”

W ofercie: gimnastyka korekcyjna, szkolenia komputerowe, wieczorki taneczne, tenis stołowy, piątki przy kawie i spotkania okolicznościowe. Doradztwo indywidualne odbywa się w środy w godz. 10.00-15.00. W poniedziałki odbywają się szkolenia komputerowe i z obsługi smartfona. W środy gimnastyka korekcyjna i wieczorki taneczne. Rozgrywki tenisa stołowego zaplanowano w poniedziałki, wtorki i piątki. W piątki zapraszamy na spotkania przy kawie z ciekawą osobą. Obowiązują zapisy.


Stanisław Gazda


Fot. Archiwum


Źródło: UMB

15 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page