top of page

Zaświat, Artyleryjska, Wyszyńskiego, Ludwikowo. Ograbili nagrobki na tych cmentarzach...


Krzyże i litery nagrobne, a także kwiaty kradło dwoje sprawców zatrzymanych przez kryminalnych z komisariatu na bydgoskim Śródmieściu. Oboje usłyszeli po cztery zarzuty dotyczące ograbienia grobów na cmentarzach przy ul. Zaświat, Artyleryjskiej, Wyszyńskiego i Ludwikowo. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.Na kwotę ponad 4 tysięcy opiewają łączne straty wyrządzone przez sprawców, którzy ograbili nagrobki na cmentarzach znajdujących się przy ul. Zaświat, Artyleryjskiej, Wyszyńskiego i Ludwikowo w Bydgoszczy. Na ich trop wpadli kryminalni ze śródmiejskiego komisariatu. Pojechali do ich miejsca zamieszkania i tam ich zatrzymali.


W „zainteresowaniu" 42-latka i jego 37-letniej wspólniczki były przede wszystkim krzyże oraz litery nagrobne, szczególnie te wykonane z mosiądzu, a także kwiaty. Oczywiście motywem przewodnim ich działania była chęć sprzedaży tych elementów w punktach skupu złomu i w ten sposób zarobienia pieniędzy.


Oboje usłyszeli po cztery zarzuty dotyczące ograbienia grobów. Tego typu czyn zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności. Z wyższym jej wymiarem musi liczyć się 42-latek, ponieważ odbywał on już karę pozbawienia wolności za przestępstwa o podobnym charakterze.


Tekst i zdjęcie ilustracyjne: Stanisław Gazda

80 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page
https://webep1.com/go/f8789f3d02