top of page

Z Chemika do Wisły Płock. Młody bramkarz Oskar Klon przeszedł do klubu z Ekstraklasy


W ostatnich miesiącach Oskar otrzymywał zaproszenia na treningi z zagranicy oraz z najlepszych polskich akademii piłkarskich. Ostatecznie bramkarz związał się z Wisłą Płock – obecnym liderem PKO Ekstraklasy. Nowy klub Oskara prowadzi też zespół rezerw w IV lidze oraz drużynę w Centralnej Lidze Juniorów U19.Oskar Klon jako piłkarz Chemika Moderatora Bydgoszcz brał udział w zgrupowaniach reprezentacji Polski. Był w szerokiej kadrze na mistrzostwa Europy U17 w Izraelu, lecz na przeszkodzie do wyjazdu stanęła wówczas kontuzja


Trener Wiktor Osiński o Oskarze


- To świetna wiadomość, że Oskar trafił do klubu z Ekstraklasy. Taki jest właśnie nasz cel, aby promować zawodników do wyższych klas rozgrywkowych – mówi trener Chemika Moderatora Bydgoszcz Wiktor Osiński.


– Bardzo się cieszę, że mogłem z nim współpracować. Ten transfer pokazuje też, że jako akademia i drużyna seniorów stale się rozwijamy. Chcemy, żeby pojawiało się coraz więcej takich zawodników, którzy będą podążać drogą Oskara – dodaje szkoleniowiec.


Oskar Klon o przejściu do Wisły Płock


- Pierwsze wrażenia z Płocka mam bardzo pozytywne. Klub oraz trenerzy mają bardzo dobre, profesjonalne podejście do pracy. Panuje tu miła atmosfera i cieszę się, że będę miał możliwość trenowania pod okiem nowych szkoleniowców w ekstraklasie – mówi Oskar Klon.


- Przejście do Wisły pomoże mi w rozwoju kariery. Będę pracował z bardzo dobrymi trenerami, z bardzo mocną drużyną. Chcę w przyszłości walczyć o debiut w ekstraklasie i o pierwszy skład. Czas w Chemiku będę wspominał bardzo miło. Dziękuję wszystkim trenerom i zawodnikom, z którymi pracowałem w Chemiku. Klub dał mi możliwość grania w seniorskiej piłce już o 15. roku życia i to bardzo mi pomogło w rozwoju. Jestem za to bardzo wdzięczny – dodaje Oskar.


Oskar Klon w Chemiku


Oskar Klon trafił do piłkarskiej akademii Chemika jako 13-latek z Polonii Bydgoszcz. W drużynie seniorów zadebiutował w sierpniu 2020 roku w meczu IV ligi przeciwko Orlętom Aleksandrów Kujawski (3:0). Miał wówczas zaledwie 15 lat, 6 miesięcy i 17 dni.

Łącznie Oskar wystąpił w 54 meczach ligowych pierwszej drużyny. Zanotował też występy w Centralnej Lidze Juniorów U-15 i Centralnej Lidze Juniorów U-17.


W drużynie seniorów Oskara prowadzili trenerzy Piotr Gruszka i Wiktor Osiński, zaś w drużynach młodzieżowych jako pierwsi trenerzy Dawid Niezbecki i Szymon Maziarz. Trenerami bramkarzy w tym okresie w naszej akademii byli Adam Kopaczewski i Damian Bławat.


Obecnie trwa nabór do Akademii Piłkarskiej Chemika Bydgoszcz dla chłopców i dziewcząt. Akademia Chemika jest jedyną w mieście, która posiada Złoty Certyfikat PZPN i prowadzi szkolenie dzieci i młodzieży we wszystkich kategoriach wiekowych od 3-latków do juniora starszego.


(gaz)


Fot.: Nadesłane.

49 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page