top of page

XXVIII Bydgoski Festiwal Operowy: Od poniedziałku sprzedaż biletów!Opera Nova informuje, iż od poniedziałku, 22 sierpnia rozpoczyna sprzedaż biletów na największe polskie spotkanie teatrów operowych: Bydgoski Festiwal Operowy.28 edycja imprezy odbywać się będzie od 8 do 22 października. Zgodnie w wieloletnią tradycją Festiwal otworzy premiera Opery Nova: na inaugurację gospodarze wybrali operę Charlesa Gounoda „Faust”, która w 66.letniej historii bydgoskiej sceny muzycznej wystawiona zostanie dopiero po raz drugi. Kierownictwo muzyczne sprawuje Piotr Wajrak ,reżyseruje Paweł Szkotak, dla którego "wojenne tło", występujące oryginalnie w libretcie bez konkretnych czasowych odniesień, stanowi wyrazisty kontekst dla podejmowanych wyborów przez bohaterów, a także budzi nieoczywiste, ale czytelne skojarzenia z wojną, która toczy się dzisiaj w Ukrainie.


Premierowe spektakle zaplanowane są na 8 i 9 października.


Zaproszone zespoły renomowanych scen przedstawią swoje znakomite spektakle : „Giselle” Adolphe Adama- symbol baletu romantycznego w wykonaniu Lwowskiego Narodowego Teatru Opery i Baletu (Ukraina), „Don Carlo” Giuseppe Verdiego , przejmująca inscenizacja Litewskiego Narodowego Teatru Opery i Baletu z Wilna w nagrodzonej mistrzowskiej reżyserii Güntera Krämera. Z polskich tegorocznych produkcji pokazana będzie „Aida” Verdiego, okrzyknięta wydarzeniem artystycznym realizacja Opery Bałtyckiej.


Organizatorzy Festiwalu powracają do niezrealizowanych planów sprzed trzech lat i chcą pokazać przedstawienia, których premiery miały wówczas miejsce: świetny spektakl szczecińskiej Opery na Zamku „Proces” – operę współczesną Philipa Glassa wg Franza Kafki oraz – kontrastową w nastroju - operę komiczną Józefa M.K. Poniatowskiego „Don Desiderio” w wykonaniu Opery Śląskiej w Bytomiu. Festiwal zamknie opera słowackiego kompozytora Josefa B. Forstera „Eva”, z którą ponownie odwiedzi Bydgoszcz Państwowa Opera z Banskiej Bystřicy (Słowacja).


Bilety w cenach : od 90 do 160 zł i (ulgowe) od 60- 120 złotych do nabycia w kasie biletowej od godz.8.30-15 oraz online.


(gaz)


Fot.: Nadesłane.

6 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page