top of page

„Wyprawka dla żaka” - coroczna inicjatywa PCK w Bydgoszczy. Cleo gwiazdą koncertu w Łuczniczce


Początek roku szkolnego wiąże się ze sporymi wydatkami związanymi z zaopatrzeniem uczniów w niezbędne przybory szkolne. Często to emocjonujący czas zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Dobór odpowiedniego wzoru plecaka, piórnika, kolorowych zeszytów i długopisów sprawia najmłodszym nie lada frajdę. Niestety nie wszystkie rodziny stać na taki wydatek.Od ponad 20 lat Kujawsko - Pomorski Oddział Okręgowy PCK robi wiele, by zminimalizować ten problem. “Wyprawka dla żaka” to akcja Polskiego Czerwonego Krzyża organizowana od 2000 roku. Zapoczątkowana w oddziale łódzkim, szybko została przyjęta przez kolejne miasta. Dzięki temu, dzieci z rodzin najuboższych otrzymują wsparcie na szkolny start.


W tym roku inicjatywa obejmuje także dzieci z Ukrainy. Plecaki wypełnione po brzegi przyborami szkolnymi trafiły już do pierwszych uczniów. Efekt tegorocznej akcji to ponad 500 wyprawek dla bydgoskich dzieci i 1200, jeśli liczyć wsparcie dla całego województwa. Dodatkowo co roku PCK prowadzi kwesty uliczne oraz zbiórki przyborów szkolnych w supermarketach i sklepach. Fundusze zbierane są na różnych imprezach towarzyszących, w akcję włączają się także placówki oświatowe.


Zwieńczeniem akcji “wyprawka dla żaka” jest koncert charytatywny “Podaruj dzieciom serce”. Już w tę sobotę, 16 września o godz. 18:00 w hali Immobile Łuczniczka odbędzie się koncert Cleo. Artystka nie tylko uświetni wieczór swoim występem, ale również wręczy dzieciom wyprawki szkolne.


Bilety na koncert można nabyć w siedzibie PCK przy ul. Warmińskiego w Bydgoszczy, a także poprzez strony bileterii: kupbilecik.pl, biletyna.pl., eBilet.pl, Going oraz Empik bilety.


Stanisław Gazda

55 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page