top of page

Wojskowe Targi Służby i Pracy w obiektywie [ZDJĘCIA]


W Mogilnie, w jednym z piętnastu miast w kraju, w hali widowiskowo-sportowej Mogilno Sport Sp. Z.o.o., ul. Grobla 1b, trwają dwudniowe Wojskowe Targi Służby i Pracy.Targi są kompleksowym sposobem informowania o dostępnych w Siłach Zbrojnych możliwościach rozwoju zawodowego zarówno w kontekście dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej jak również służby zawodowej. Każdy uczestnik może osobiście porozmawiać z żołnierzami, studentami uczelni wojskowych, poznać odpowiedzi na nurtujące go pytania dotyczące specyfiki zawodu żołnierza, a także złożyć wniosek o powołanie do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej lub służby w Wojskach Obrony Terytorialnej.


Osoby zainteresowane służbą w wojsku mogą znaleźć kompleksową informację o rekrutacji do Sił Zbrojnych. Dowiedzieć się przede wszystkim, na czym polega dobrowolna zasadnicza służba wojskowa, – kto może podjąć to wyzwanie, jak wygląda procedura powołania, na jakie korzyści może liczyć osoba aplikująca do DZSW. Obecni podczas targów rekruterzy przedstawiąją informację jak zostać żołnierzem zawodowym, a także o możliwościach podjęcia innych rodzajów służby wojskowej, np. terytorialnej lub rezerwy aktywnej. Podchorążowie z akademii wojskowych promują działalność swoich uczelni i zachęcają do podjęcia studiów wojskowych w uczelniach wojskowych: Lotniczej Akademii Wojskowej, Akademii Marynarki Wojennej, Wojskowej Akademii Technicznej, Akademii Wojsk Lądowych oraz Akademii Sztuki Wojennej. Zainteresowani pracą na stanowiskach cywilnych w resorcie obrony narodowej również mogą zapoznać się z ofertami w poszczególnych jednostkach i instytucjach wojskowych.


Pierwszego dnia Targów ich gośćmi są głównie uczniowie klas mundurowych ze wszystkich szkół z terenu województwa kujawsko-pomorskiego prowadzących ten profil nauczania.

- Polska armia się doposaża, i to jest bardzo ważne, ale też ważne jest, by miał kto ten sprzęt obsługiwać. Dlatego zachęcamy młodych ludzi, ale nie tylko, żeby wstępowali do wojska, gdzie znajdą dobrą pracę, która zapewni ich rozwój osobowy i bezpieczeństwo naszej ojczyźnie. Musimy mieć silną armię, aby nikt nie zechciał podnieść na nas ręki – powiedział wojewoda kujawsko-pomorski, który odwiedził mogileńskie Targi, dodając że są one przejawem bardzo profesjonalnego podejścia wojska do swojej promocji.


Tekst i zdjęcia: Stanisław Gazda
#InfoProstoDlaWas

79 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page
https://webep1.com/go/f8789f3d02