top of page

Woda Bydgoska już w poniedziałek!

Prawie 400 zawodniczek i zawodników wystartuje w poniedziałek (15.08) w kolejnej edycji

Wody Bydgoskiej. Na jej uczestników i kibiców na Wyspie Młyńskiej czeka sporo atrakcji.


Już od godziny 11 dla najmłodszych na Wyspie Młyńskiej pojawi się gigantyczny dmuchany tor przeszkód. Pół godziny później rozpocznie się event "Zero jest OK" Fundacji Otylii Jędrzejczak. Nasza złota medalistka olimpijska w Bydgoszczy opowiadać będzie, jak ważna jest świadomość tego, jakim żywiołem jest woda, umiejętność pływania i zachowania nad wodą.

O godzinie 11 na starcie pojawią się zawodnicy startujący na najkrótszym dystansie - 650 m. To najliczniej obsadzona konkurencja. Lista startowa liczy ponad 150 nazwisk. W tym gronie jest 45 kobiet. W sumie do udziału zgłosili się reprezentanci z aż 13 województw, a także zawodnicy z Ukrainy i Węgier. O godz.12.15 do rywalizacji przystąpią zawodniczki i zawodnicy płynący na dystansie 1600 m. W gronie prawie 140 osób jest aż 48 debiutantów. Na 14.45 zaplanowano start do najdłuższego dystansu - 2800 m. Tutaj emocje sięgać będą zenitu. W gronie prawie 80 osób, jest 19 kobiet. Co ciekawe do rywalizacji zgłosiła się czołowa trójka z roku 2021 - Szymon Kapała i Piotr Woźniak z Olsztyna oraz reprezentant MKS Astorii Bydgoszcz - Mateusz Tylicki. Czy w tym razem również zajmą czołowe lokaty?

Dwie godziny po starcie ostatniej grupy planowane są dekoracje. Na zwycięzców w kategorii open czekać będą m.in. nagrody finansowe i gadżety promocyjne. Każdy z uczestników Wody Bydgoskiej otrzyma pamiątkowy medal. W związku z ograniczeniem ruchu samochodowego w centrum miasta zachęcamy do korzystania z okolicznych parkingów. W poniedziałek będzie można zostawić auto m.in. na nowo wybudowanym parkingu przy ul. Grudziądzkiej. Oto, co będzie się działo przez cały sportowy dzień: Godz. 11– 17 gigantyczny dmuchany tor przeszkód Godz. 11.30 – 15.30 event „Zero jest OK” Fundacji Otylii Jędrzejczak i edukacyjno-sportowy tor przeszkód z elementami ratownictwa. Godz. 12.45 i 15 wykład Otylii Jędrzejczak i przedstawicieli Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Godz. 13– 17 animacje wodne dla dzieci z grupą eventową Funimki Godz. 14- 14:30 pokaz ratownictwa wodnego w wykonaniu WOPR Płock i WOPR Bydgoszcz.

Tekst i fot.: Stanisław Gazda

6 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page