top of page

Wkrótce Noc Biologów! Na większość wydarzeń brak miejsc, ale...

13 stycznia 2023 roku odbędzie się XII ogólnopolska edycja Nocy Biologów. Bydgoszczanie i nie tylko mogą skorzystać z propozycji przygotowanych przez Wydział Nauk Biologicznych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. To na pewno nie będzie pechowy piątek trzynastego!

W piątkowe popołudnie, mieszkańcy Bydgoszczy i regionu będą mieli okazję uczestniczyć w licznych warsztatach laboratoryjnych, wykładach oraz pokazach przygotowanych zarówno przez pracowników, jak i studentów UKW. Tytuł przewodni tegorocznego wydarzenia nawiązuje do hasła Europejskiej Agencji Środowiska i brzmi: "Woda - źródło życia - teraźniejszość i przyszłość". Jakie propozycję przygotowała uczelnia? Uczestnicy zajęć będą mogli m.in. obserwować przez mikroskop bakterie, zmierzyć zawartość wody w glebie, sprawdzić jej twardość czy też własnoręcznie wykonać model komórki. Noc Biologów będzie okazją do pracy z wieloma urządzeniami laboratoryjnymi, ale i nie tylko – jedną z propozycji jest obserwacja ptaków zimujących nad bydgoskim „Balatonem”. Wydarzenie to jest też okazją do poznania kierunków studiów prowadzonych przez WNB UKW – biologii, biotechnologii i ochrony środowiska. Niestety, ilość miejsc jest ograniczona, więc zapisy na stronie nocbiologów.pl błyskawicznie powodują komunikat: „brak miejsc”. Ale jak to trzynastego może komuś szczęście dopisze. Warto spróbować.


Przykładowe tematy zajęć: Oznaczanie stężenia ortofosforanów w wodzie metodą spektrofotometryczną, Oko w oko z mikrobami, Oznaczanie zawartości związków chloru w wodzie, Woda glebowa i jej funkcje, Co wiesz o komórkach? Pijecie a o nich nie wiecie, bakterie ukryte w wodzie, Kolory nie tylko dla Picassa – czyli wykorzystywanie barw w metodach analitycznych, Jak smakuje genetyka – sprawdź, w jaki sposób odczuwasz gorzki smak, Zimowe życie na wodnym zbiorniku, Jak zrobić słodki model DNA? Woda w mieście – jakie zwierzęta z niej korzystają?


(gaz)


#InfoProstoDlaWas

59 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page