top of page

Witaj Szkoło! Zespół Szkół Elektronicznych miejscem miejskiego rozpoczęcia roku szkolnego [ZDJĘCIA]

W miejskim rozpoczęciu roku szkolnego 2022/2023, które miało dziś miejsce w Zespole Szkół Elektronicznych przy ul. Karłowicza, oprócz władz miasta i członków Rady Miasta Bydgoszczy oraz władz oświatowych i związkowych, udział wzięli również przedstawiciele służb mundurowych, współpracujących ze szkołą uczelni i zakładów pracy.Po wprowadzeniu Sztandaru Szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał dyrektor ZSE Piotr Siwka. Wyraził nadzieję, że szkole uda się sprostać stojących przed nią nowym wyzwaniom. Życzył maturzystom jak najlepszego spożytkowania czasu do matury i zdania jej oraz wszelkich egzaminów zawodowych z najwyższymi wynikami, aby ten rok stanowił udaną przepustkę w nowe zawodowe życie. Tym, którzy przyszli do szkoły po raz pierwszy, by w szkole czuli się jak u siebie, znajdując przyjaźnie i odczuwali satysfakcję z nauki i bardzo dobrych ocen.


Prezydent Rafał Bruski zauważył, że każdy kto zrozumie, że nie uczy się dla rodziców, szkoły, ale dla siebie samego – jest na dobrej drodze do zwiększania swoich kompetencji, umiejętności i nauka jest dla niego okresem szansy zdobywania wiedzy przydatnej w całym życiu.


Przewodnicząca Rady Miasta Bydgoszczy Monika Matowska przyznała, że dla każdego, w tym dla samorządowców, rozpoczęcie nowego roku szkolnego jest czasem obarczonym emocjami, stresem, ale nie może zabraknąć nadziei, że nauka w jednej z najlepszych szkół w mieście okaże się też udanym sprawdzianem z tego, jakimi jesteśmy przyjaciółmi, jak potrafimy budować wzajemne relacje, na ile jesteśmy otwarci i tolerancyjni.


Jednym z punktów uroczystego rozpoczęcia nowego roku szkolnego było przedstawienie nauczycieli i wychowawców pierwszoklasistom, po czym ich przedstawiciele złożyli uroczyste ślubowanie (…) być dobrym uczniem i rzetelnie zdobywać wiedzę i umiejętności, by w przyszłości dobrze służyć ludziom i ojczyźnie…


Sygnał do rozpoczęcia nauki, pierwszym dzwonkiem dał Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski.


Tekst i zdjęcia: Stanisław Gazda


266 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page