top of page

W zamówieniu 11 tramwajów. W negocjacji 19 pojazdów. Wszystkie będą niskopodłogowe

Miasto rozszerza kontrakt na zakup nowych tramwajów. Oprócz 10 zamówionych w ubiegłym roku niskopodłogowców, zamówi kolejne 11 sztuk i negocjować będzie kolejny pakiet obejmujący 19 pojazdów. Chce na ten cel pozyskać fundusze europejskie.- Zrealizowanie tych zamówień będzie oznaczać, że cała flota tramwajowa liczyć będzie 75 nowoczesnych pojazdów. To więcej niż obecnie porusza się po bydgoskich torowiskach – podkreśla prezydent Bydgoszczy.


Miasto intensywnie przygotowuje się do dalszego wzmacniania tego środka transportu. Trwa budowa nowego mostu tramwajowego łączącego ulice Fordońską i Toruńską. Udało się zdobyć dofinansowanie z funduszy centralnych na rozpoczęcie modernizacji zajezdni tramwajowej. Unijne środki wykorzystane zostaną m.in. na budowę nowej linii m.in. na Szwederowo. Fundusze europejskie trafią także na modernizację torowiska wzdłuż ul. Toruńskiej od Kazimierza Wielkiego do zajezdni tramwajowej oraz modernizację pętli w Lesie Gdańskim.


O zmianach w budżecie, które umożliwią rozszerzenia kontraktu z PESĄ o prawo opcji zadecydują na sesji radni Rady Miasta Bydgoszczy.


Tekst i fot.: Stanisław Gazda


#InfoProstoDlaWas

57 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page