top of page

W poniedziałek poznamy Bydgoskie Drzewo Roku i interesującego ekologa


Zbliża się termin ogłoszenia wyników plebiscytu Bydgoskie Drzewo Roku 2022 i ciekawe spotkanie z jednym z najbardziej aktywnych ekologów w Polsce.Spośród 10 drzew internauci wybrali jedno, które jako drugie w historii otrzyma tytuł Bydgoskiego Drzewa Roku. Zwycięzca ogłoszony zostanie w Międzynarodowym Dniu Drzewa, 10 października 2022 r., o godz.18.30 w Auli Copernicanum przy ul. Kopernika 1 (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego).


Atrakcją wieczoru będzie spotkanie z Michałem Książkiem, polskim poetą, reportażystą, kulturoznawcą, inżynierem leśnikiem i ornitologiem. Publikował w „Polityce", „Lesie Polskim", „Twórczości". Współpracuje z kwartalnikiem „Przekrój", jest laureatem wielu prestiżowych nagród, które otrzymał za książki, eseje czy reportaże.


Rozmowę z Michałem Książkiem poprowadzi Michał Przybysz, MODrzewiak, jeden z ekspertów przyrodniczych naszego stowarzyszenia.


W ubiegłym roku zwyciężyła topola czarna odmiany włoskiej rosnąca przy ul. Morcinka.


Zwycięskie drzewo ogłoszone zostało w październiku 2021, zaś tabliczka przy Bydgoskim Drzewie Roku odsłonięta została w marcu 2022.

W tym roku do konkursu zgłoszono 34 drzewa, z czego do etapu głosowania przeszło dziesięć.


Tekst i fot.: Stanisław Gazda

46 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page
https://webep1.com/go/f8789f3d02