top of page

W najbliższą niedzielę kolejny "Dzień nad Starym Kanałem" z mnóstwem atrakcji!

Zaktualizowano: 11 wrz 2022


Spacery z przewodnikiem, występy Marka Majewskiego, rekonstruktorzy historyczni i masa innych atrakcji zagości w najbliższą niedzielę w Muzeum Kanału Bydgoskiego przy Staroszkolnej 10. Muzeum wspólnie ze Stowarzyszeniem Obywatel Działa zaprasza na kolejny “Dzień nad Starym Kanałem”.Planty nad Kanałem Bydgoskim to chluba Bydgoszczy. W najbliższą niedzielę warto odwiedzić to miejsce i poznać jego historię. Pomoże w tym Muzeum Kanału Bydgoskiego (ul.Staroszkolna 10), które zaprasza do wspólnego zwiedzania tej części miasta. W ramach wydarzenia “Dzień nad Starym Kanałem” organizatorzyszykują mnóstwo atrakcji. Na dziedzińcu Muzeum swój obóz rozbiją szlachcice polscy z XVI wieku oraz ułani wielkopolscy z XX-lecia międzywojennego. W trakcie wydarzenia będzie można ulepić garnek z gliny, wybić pamiątkową monetę, strzelić z łuku, a nawet usłyszeć huk prawdziwej armaty. Czas uprzyjemniać będą szantowe występy popularnego satyryka – Marka Majewskiego. Dla dzieci przygotowano liczne konkursy z drobnymi upominkami.


Organizatorzy zaproszą również do zwiedzania plantów nad Starym Kanałem z przewodnikiem (start 13.00 i 15.00) oraz do odwiedzin samego Muzeum. Oprowadzanie po ekspozycjach rozpoczynać się będzie o 12:30, 13.30, 14.40 i 15.30. Warto zwrócić uwagę, że muzeum od 2021 r. działa w nowej siedzibie przy ul. Staroszkolnej 10.


To jeszcze nie koniec atrakcji. Nad samym Kanałem zostanie uruchomiona darmowa wypożyczalnia sprzętu wodnego. Każdy chętny, będzie mógł samodzielnie sprawdzić jak pięknie prezentują się planty widziane z poziomu wody.


Na wydarzenie Dzień nad Starym Kanałem zaprasza Muzeum Kanału Bydgoskiego i Stowarzyszenie Obywatel Działa już w niedzielę 11 września w godzinach 12.00 – 16.00. Partnerami wydarzenia jest Miasto Bydgoszcz, Sarmackie Dziedzictwo, Lasy Państwowe Nadleśnictwo Żołędowo oraz firmy Unilever i CDI Konsultancji Budowlani.


Tekst i fot.: Stanisław Gazda367 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page