top of page

„Włoskie Lato”. Koncert z okazji 25-lecia założenia Towarzystwa Polsko-Włoskiego


10. września (sobota) o godzinie 16:00 w Pałacu Nowym w Ostromecku odbędzie się koncert z okazji 25-lecia założenia Towarzystwa Polsko-Włoskiego.Towarzystwo Polsko-Włoskie w Bydgoszczy powstało we wrześniu 1997 roku. Jego założycielką i jednocześnie prezeską jest Elżbieta Renzetti – ambasadorka kultury włoskiej w Bydgoszczy.


Zakładając Towarzystwo Renzetti miała na celu promowanie Polski, regionu Kujawsko – Pomorskiego, a przede wszystkim promocję Bydgoszczy, poprzez podejmowanie współpracy z organizacjami, instytucjami, ośrodkami naukowo – kulturalnymi i gospodarczymi oraz mediami we Włoszech. Przejawia się to chociażby w organizowaniu wydarzeń kulturalnych o zróżnicowanym charakterze, do których należą m.in.: wystawy, prelekcje, spotkania, konferencje czy wydarzenia cykliczne, jak np.: Bella Italia, Włoska Jesień i Włoskie Lato.


Tegoroczne Włoskie Lato będzie specjalnym koncertem z okazji jubileuszu 25-lecia założenia Towarzystwa. W Pałacu Nowym w Ostromecku wystąpią artyści z Włoch i Polski: duet Grotto Tomas i Angelika, Beata Lewinska, Wiesław Nowicki oraz znakomita śpiewaczka operowa Dominika Zamara – sopranistka, laureatka stypendium we Włoskim Konserwatorium w Veronie. Śpiewająca na scenach operowych, salach koncertowych, filharmoniach i kościołach na całym świecie. Ogłoszona przez włoską prasę sopranem fenomenalnym. Zadebiutowała w Teatrze Verdi w Padwie w roli Mimi w operze Cyganeria Pucciniego. Zaśpiewała premierę światową opery Il Tramonto Coronaro w Teatro Olimpico w Vicenzy. Laureatka wielu prestiżowych nagród w kategorii Muzyka Klasyka m.in. Złota Sowa otrzymana w Wiedniu, Nagroda Ojca Pio w San Giovanni Rotondo, Nagroda w Cremonie Stradivarii za DVD z muzyka Vivaldiego. Koncertowała w Europie i na świecie: Chinach, Korei, Stanach Zjednoczonych, Meksyku. Nagrała i wydala 4 płyty we Włoszech.


Tekst i fot: Stanisław Gazda

135 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page