top of page

Włamał się i ukradł zabawki do piaskownicy i koce


Koce oraz zestawy zabawek do piaskownicy padły łupem włamywacza, którego zatrzymali policjanci z Koronowa. 19-latek odpowie również za uszkodzenia pojazdów. Mężczyzna już usłyszał zarzuty. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.


Wszystko zaczęło się od zgłoszenia, które otrzymali policjanci z Koronowa w miniony poniedziałek (20.02.2023). Okazało się, że w godzinach rannych miało miejsce włamanie do pomieszczenia gospodarczego na terenie jednego z koronowskich przedszkoli. Nieznany sprawca po zerwaniu zabezpieczenia wszedł do środka i ukradł dwa zestawy zabawek do piaskownicy oraz 15 koców dla dzieci, po czym uciekł. Spowodował tym straty placówki edukacyjnej na kwotę 600 złotych.


Powiadomieni o tym fakcie koronowscy kryminalni zajęli się ustalaniem sprawcy tego czynu. Trop prowadził do mieszkańca gminy Koronowo. Jego zatrzymanie było kwestią czasu.


Jeszcze tego samego dnia 19-latek został zatrzymany przez dzielnicowych na terenie Koronowa i przewieziony do komisariatu. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna nie tylko ukradł zabawki i koce, ale również uszkodził dwa zaparkowane na ulicach miasta samochody rysując ostrym narzędziem powłokę lakierniczą. Właściciele aut oszacowali swoje szkody na łączną kwotę 4 tysięcy złotych.


Młody mieszkaniec gminy Koronowo już usłyszał zarzuty, jeden dotyczący kradzieży z włamaniem oraz dwa dotyczące uszkodzenia mienia. Za przestępstwa te może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.


(gaz)


#InfoProstoDlaWas

111 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page
https://webep1.com/go/f8789f3d02