top of page

V Ogólnopolski Konkurs Malarski im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy i niezwykła wystawa prac


4 października w Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy będzie miał miejsce V finał Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego. Z 445 artystów jury wybrało 67 malarzy. W tym roku są wyjątkowe obrazy dotyczące dramatów wokół nas. Ten konkurs nie ma ograniczeń artystycznych, formatu, techniki malarskiej, nie trzeba kończyć studiów artystycznych, ma charakter otwarty, stąd duży udział bardzo młodych osób.Zapraszamy 4 października do Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy na piąty finał Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Leona Wyczółkowskiego. Z 445 artystów i 1196 obrazów jury wybrało finalistów 67 malarzy i 120 prac.


W tym roku są wyjątkowe obrazy dotyczące dramatów za wschodnią granicą. W skład jury wchodzi pięciu malarzy ze środowiska artystycznego Bydgoszczy, Krakowa, Lublina, Rzeszowa i Warszawy.


Jury doceniło bardzo wysoki poziom i przyznało Grand Prix w wysokości 35 tyś. złotych i pozostałe nagrody.


Wystawa eksponowana na dwóch piętrach Miejskiej Galerii Sztuki - bwa w Bydgoszczy, na około 900 m2 powierzchni pomieści obrazy zarówno ponad 4 metrowe jak i te kameralne.

Konkurs ma charakter otwarty i dlatego wielu artystów to młodzi ludzie, studenci ASP, ale też dojrzali artyści z poważnym dorobkiem.


Organizatorem konkursu jest Związek Polskich Artystów Plastyków w Bydgoszczy. Wystawie towarzyszy katalog ze wszystkimi reprodukcjami zakwalifikowanych malarzy, notami biograficznymi i recenzjami.


Otwarcie wystawy 4 października 2022 godz. 18.00. Wystawa potrwa do 27 listopada 2022.


Stanisław Gazda

35 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page
https://webep1.com/go/f8789f3d02