top of page

Urząd Marszałkowski zaprasza na staż do Brukseli


Jeśli chcesz się przekonać, jak wygląda codzienna praca w biurach Parlamentu Europejskiego, jest na to szansa. Do 6 marca trwa nabór do programu stażowego, który skierowany jest do pracowników samorządu terytorialnego naszego regionu oraz do organizacji pozarządowych. Stażyści otrzymają uposażenie, w wysokości 1350 EUR, ze środków Parlamentu Europejskiego.- Staż w brukselskich biurach to szansa dla osób, które chcą poznać działania instytucji Unii Europejskiej i zdobyć nowe umiejętności, przydatne w dalszej karierze zawodowej – mówi marszałek Piotr Całbecki.


Program staży w Biurze Regionalnym Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Brukseli oraz w strukturach Parlamentu Europejskiego realizowany jest od 2013 roku. Organizatorem jest Urząd Marszałkowski we współpracy z europosłami z naszego regionu Radosławem Sikorskim i Kosmą Złotowskim, oraz Kujawsko-Pomorskim Stowarzyszeniem „Europa Kujaw i Pomorza".


Oferta skierowana jest do pracowników samorządów w regionie, ich jednostek organizacyjnych (m.in. placówek edukacyjnych i kulturalnych) oraz organizacji pozarządowych.


Najbliższy staż w Biurze Regionalnym Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Brukseli rozpocznie się 14 kwietnia i potrwa do 11 maja.

W tym roku następne odbywać się będą w terminach:

  • 11 września – 7 października

  • 16 października – 10 listopada.

Podczas blisko miesięcznego pobytu w stolicy Belgii stażyści będą poznawać codzienną pracę biur, uczestniczyć w konferencjach, seminariach i briefingach, monitorować publikacje najnowszych aktów prawnych Unii Europejskiej, tworzyć sieci nowych kontaktów i pracować nad umacnianiem pozytywnego wizerunku naszego województwa za granicą.

W programie udział mogą wziąć osoby z przynajmniej rocznym stażem pracy, komunikatywnie posługujące się językiem angielskim, które pozytywnie przejdą testy wiedzy na temat Unii Europejskiej.

Więcej informacji na stronie Urzędu Marszałkowskiego.


Stowarzyszenie Europa Kujaw i Pomorza zostało powołane przez samorząd województwa. Do głównych zadań organizacji należy przygotowywanie i realizacja programów szkoleniowych i stażowych dla pracowników administracji publicznej.


Tekst i fot.: Stanisław Gazda

#InfoProstoDlaWas

61 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page
https://webep1.com/go/f8789f3d02