top of page

Ulica Długa dłuższa o… kolejne autografy [FOTO, WIDEO]

Dziennikarka Hanna Sowińska oraz przedsiębiorcy: Roman, Czesław, Ryszard i Stanisław Abramczykowie odsłonili w sobotę (22.10) swoje autografy na ulicy Długiej. W uroczystości oprócz laureatów i ich rodzin, członków Kapituły, laureatów wcześniejszych edycji oraz mieszkańców Bydgoszczy wzięli udział m.in. prezydent Rafał Bruski i przewodnicząca Rady Miasta Monika Matowska.Bydgoszcz od 2007 r. honoruje osoby, które swoją działalnością promują miasto. Najpierw poszczególne kandydatury proponują mieszkańcy, a później spośród nadesłanych propozycji Kapituła wybiera laureatów.


W tym roku swój autograf odsłoniła wieloletnia dziennikarka Ilustrowanego Kuriera Polskiego, a potem Gazety Pomorskiej Hanna Sowińska:


- Długo nie mogłam uwierzyć w to, co się stało. To dla mnie ogromny zaszczyt. Dziękuję, że czytaliście, czytacie i mam nadzieję, że jeszcze będziecie czytać moje teksty - mówiła autorka wielu publikacji w których popularyzuje Bydgoszcz i ludzi związanych z miastem.

- Mam też taki apel. Wiem, że w regulaminie autografów jest zapisane, że honorowane są tylko osoby żyjące, ale myślę, że warto zrobić wyjątek i odsłonić autograf, wybitnego kryptologa, bydgoszczanina Mariana Rejewskiego - dodała.


Po raz pierwszy w historii Bydgoskich Autografów jednocześnie odsłonięto autograf czterech braci. Roman (w jego imieniu autograf odsłonił syn Marek), Czesław, Ryszard i Stanisław Abramczykowie.


Ich rodzinna firma zajmuje się importem, przetwórstwem i sprzedażą surowców oraz gotowych, mrożonych wyrobów rybnych, zarówno w kraju, jak i za granicą. Abramczyk SA to także firma zaangażowana w działalność społeczną, często wspierającą miejskie akcje pomocowe i inicjatywy charytatywne. Bracia Abramczyk bardzo zaangażowali się m.in. w pomoc dla Ukrainy i ofiarowali duże wsparcie uchodźcom przebywającym w Bydgoszczy. Bydgoska firma Abramczyk jest sponsorem tytularnym żużlowców Polonii i koszykarzy Enea Abramczyk Astorii. To właśnie w asyście przedstawicielu tych zespołów laureaci przybili na ulice Długą.


- Żyjemy w Bydgoszczy od końca lat 50-tych XX wieku. Rozwijamy się i zmieniamy razem z tym miastem. Ten autograf dedykujemy całej naszej rodzinie i naszym kochanym pracownikom - mówił Czesław Abramczyk.


Na ulicy Długiej swoje podpisy pozostawili:


2007 rok: Irena Szewińska, Jerzy Hoffman, Adam Sowa, Rafał Blechacz i Zbigniew Boniek

2008 rok: Lech Wałęsa (odsłonięty z okazji 27. rocznicy Bydgoskiego Marca)

2008 rok: Tomasz Gollob, Kazimierz Karabasz, Edmund Obiała i Katarzyna Popowa-Zydroń

2009 rok: Irena Santor, Radosław Sikorski i Janusz Zemke

2010 rok: Andrzej Maleszka, prof. Marek Harat i gen. Zbigniew Nowek

2011 rok: Jerzy Derenda i kpt. Bronisław Radliński

2012 rok: Małgorzata Czajkowska-Malinowska, Leonard Pietraszak i Robert Sycz

2013 rok: Eleonora Harendarska, Jan Kulczyk i Zygfryd Żurawski

2014 rok: dr. Zbigniew Pawłowicz, Michał Winiarski i Tomasz Zaboklicki

2015 rok: Maciej Figas, Paweł Łysak oraz prof. Zbigniew Włodarczyk

2016 rok: Beata Mikołajczyk i Michał Kubiak

2017 rok: Jerzy Riegel, Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj oraz prof. Wojciech Zegarski

2018 rok: Krzysztof Herdzin, prof. Arkadiusz Jawień oraz prof. Józef Szala

2019 rok: Jan Rulewski, Antoni Tokarczuk i bracia Marek i Tomasz Sekielscy

2020 rok: prof. Aleksander Araszkiewicz, Marek Gotowski, dr hab. Janusz Kutta, dr hab. Marek Romaniuk, Stanisław Błażejewski

2021 rok: Iga Baumgart-Witan, prof. dr hab. Piotr Salaber, prof. dr hab. Mariusz Wysocki

2022 rok: Hanna Sowińska, Roman, Czesław, Ryszard i Stanisław Abramczykowie.


Tekst, foto i wideo: Stanisław Gazda
#InfoProstoDlaWas

168 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page
https://webep1.com/go/f8789f3d02