top of page

Tragiczny pożar w budynku noclegowym przy Jarze Czynu Społecznego. Trzy osoby nie żyją! [AKTUALNIE]


Komunikat policji jest lakoniczny: Przed południem wybuchł pożar w budynku noclegowym przy ul. Jar Czynu Społecznego. Na miejscu są służby ratunkowe. Niestety w trakcie działań ratunkowo-gaśniczych ujawnione zostały zwłoki dwóch osób: kobiety i dziecka. Kilkanaście osób zostało poszkodowanych – cztery osoby zostały zabrane do szpitala, kolejnym czterem pomoc medyczna jest udzielana na miejscu zdarzenia.Więcej informacji udało nam się zebrać u strażaków. Na tę chwilę od godziny wybuchu pożaru minęło już kilka godzin (zgłoszenie przyszło o 11.55) i działania gaśnicze cały czas trwają. W ich trakcie zasłabł jeden ze strażaków. Został zabrany do szpitala na badania. Na miejscu działa jedenaście zastępów PSP.


Jeszcze przed przyjazdem strażaków z budynku ewakuowało się kilkanaście osób, kolejnym kilkunastu pomagali ewakuować się strażacy.


Sytuacja pożarowa nie jest jeszcze zupełnie opanowana. Pożar który w początkowej fazie obejmował parter i poddasze dwukondygnacyjnego budynku przeniósł się na całą jego kubaturę. Strażacy cały czas przebijają się do kolejnych pomieszczeń. Są takie, do których jeszcze nie dotarli.


Przyczyny pożaru na razie nie są znane.


[AKTUALIZACJA] Niestety smutny bilans pożaru okazuje się coraz bardziej tragiczny. Jak się dowiadujemy w pożarze straciły życie już trzy osoby (poza kobietą i dzieckiem również mężczyzna). Wzrosła do dziesięciu liczba hospitalizowanych poszkodowanych osób (w tym dwóch strażaków).


Tekst i fot: Stanisław Gazda567 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page