top of page

Tego jeszcze nie było! Wojskowe targi służby i pracy w Mogilnie [WIDEO]


Po raz pierwszy Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji organizują WOJSKOWE TARGI SŁUŻBY I PRACY. To jedyne w Polsce wydarzenie w całości poświęcone promocji nowych form służby wojskowej wprowadzonych ustawą o obronie Ojczyzny. Targi odbędą się w Olsztynie oraz w 15 miastach w Polsce, 17-18 marca 2023 r. (piątek – sobota) w godz. 9.00-18.00. Zainteresują wszystkich tych, którzy szukają ciekawej pracy, chcą podjąć nowe wyzwania w swoim życiu i zobaczyć na żywo profesjonalizm żołnierzy Wojska Polskiego.Chcemy pokazać, że Wojsko Polskie to atrakcyjne, nowoczesne miejsce pracy, gdzie potrzebni są ludzie o różnych specjalnościach i zainteresowaniach. Gwarantujemy im przy tym rozwój osobisty poprzez szkolenia i kursy, możliwość awansu oraz brak rutyny podkreśla Mariusz Błaszczak wicepremier, minister obrony narodowej.


Targi są kompleksowym sposobem informowania o dostępnych w Siłach Zbrojnych możliwościach rozwoju zawodowego zarówno w kontekście dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej jak również służby zawodowej. Każdy uczestnik będzie mógł osobiście porozmawiać z żołnierzami, studentami uczelni wojskowych, poznać odpowiedzi na nurtujące go pytania dotyczące specyfiki zawodu żołnierza, a także złożyć wniosek o powołanie do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej lub służby w Wojskach Obrony Terytorialnej.

Zapraszamy na Wojskowe Targi Służby i Pracy w Olsztynie - w kompleksie koszarowym przy ul. Saperskiej 1 oraz w 15 innych miejscowościach:


W naszym regionie będzie to: MOGILNO w województwie kujawsko-pomorskim; Hala widowiskowo-sportowa Mogilno Sport Sp. z.o.o., ul. Grobla 1b


Różne drogi do służby wojskowej


W każdym z tych miejsc osoby zainteresowane służbą w wojsku będą mogły znaleźć kompleksową informację o rekrutacji do Sił Zbrojnych. Dowiedzą się przede wszystkim, na czym polega dobrowolna zasadnicza służba wojskowa, – kto może podjąć to wyzwanie, jak wygląda procedura powołania, na jakie korzyści może liczyć osoba aplikująca do DZSW. Obecni podczas targów rekruterzy przedstawią informację jak zostać żołnierzem zawodowym, a także możliwości podjęcia innych rodzajów służby wojskowej, np. terytorialnej lub rezerwy aktywnej. Podchorążowie z akademii wojskowych będą także promować działalność swoich uczelni i zachęcać do podjęcia studiów wojskowych w uczelniach wojskowych: Lotniczej Akademii Wojskowej, Akademii Marynarki Wojennej, Wojskowej Akademii Technicznej, Akademii Wojsk Lądowych oraz Akademii Sztuki Wojennej. Zainteresowani pracą na stanowiskach cywilnych w resorcie obrony narodowej również będą mogli zapoznać się z ofertami w poszczególnych jednostkach i instytucjach wojskowych.


Seria Q&A z rekruterem


Podczas Targów dostępne będą punkty rekrutacyjne obsługiwane przez wojskowe centra rekrutacji. Przedstawiciele WCR nie tylko udzielą szczegółowych informacji czy odpowiedzą na pytania i wątpliwości, ale również - na życzenie - przedstawią spersonalizowaną ścieżkę kariery opartą o dotychczasowe wykształcenie, doświadczenie zawodowe i oczekiwania wynikające z indywidualnych zainteresowań. Zdecydowani będą mogli na miejscu wypełnić wniosek o powołanie do służby. Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji przedstawi także szkolenia realizowane w ramach projektów MON w klasach wojskowych czy szkolenia ochotniczego dla studentów w programie Legia Akademicka.


Możesz stać się jednym z nas


Osoby, które myślą o konkretnych formacjach będą mogły bezpośrednio spotkać się i porozmawiać z żołnierzami, ponieważ podczas targów wystawiać się będą m.in. Dowództwo Generalne RSZ, Dowództwo Garnizonu Warszawa, Wojska Obrony Terytorialnej, Wojska Obrony Cyberprzestrzeni, Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych, Żandarmeria Wojskowa, Wojskowa Służba Zdrowia. Swoją ofertę przedstawią również wszystkie uczelnie wojskowe w Polsce.


Pokazy najnowocześniejszego sprzętu, wyszkolenia żołnierzy i żołnierski poczęstunek - grochówka


Program targów wzbogacą liczne atrakcje, które tak bardzo cieszą miłośników wojskowości. Zaplanowano prezentacje nowoczesnego sprzętu m.in. przeciwlotniczego zestawu rakietowego POPRAD, wyrzutni rakietowej WR-40 LANGUSTA, czołgu LEOPARD 2A5, kołowego transportera opancerzonego ROSOMAK, wielozadaniowego śmigłowca GŁUSZEC, ciężkiego kołowego pojazdu ewakuacji i ratownictwa technicznego HARDUN, wielozadaniowego pojazdu kołowego HUMMER, sprzętu będącego na wyposażeniu Wojsk Obrony Terytorialnej i Żandarmerii Wojskowej, wyposażenia wojskowego, jak również pokazy dynamiczne działań żołnierzy.


W Mogilnie będzie można też wysłuchać koncertu Orkiestry Wojskowej z Bydgoszczy i zobaczyć pokaz musztry paradnej w jej wykonaniu, a także wysłuchać koncertu Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Kujawia” z Bydgoszczy. Wśród dodatkowych atrakcji także występy artystów z Mogileńskiego Domu Kultury, artystów z Klubu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, prezentacje pierwszej pomocy, pokazy uczniów klas mundurowych Oddziałów Przygotowania Wojskowego, możliwość odbycia strzelania na urządzeniu treningowym CYKLOP, udział w konkursie „Nowoczesna Armia” oraz Paintball.


W dniu 18.03.20023 roku o godz. 11.00 dodatkowo zapraszamy Czytelników również do Mogilna na uroczystą przysięgę wojskową żołnierzy Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej z 56 Bazy Lotniczej. W trakcie trwania targów nie zabraknie prawdziwego kulinarnego hitu, jakim jest wojskowa grochówka i wypiek chleba z wojskowej piekarni mobilnej.


Wojskowe Targi Służby i Pracy to propozycja dla zdecydowanych na służbę wojskową jak i wciąż szukających pomysłu na swoją zawodową drogę.


Bliższych informacji nt. Wojskowych Targów Służby i Pracy w miejscowości Mogilno udzielają: nieetatowy rzecznik prasowy – Ośrodka Zamiejscowego w Bydgoszczy Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji ppłk Andrzej Sowa tel. 727 012 341, oraz Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Inowrocławiu ppłk Janusz Łyżeń tel. 514 898 984.


Stanisław Gazda
#InfoProstoDlaWas

87 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page
https://webep1.com/go/f8789f3d02