top of page

Takie było XV. Akademickie Kolędowanie [ZDJĘCIA]


XV edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Chórów Akademickich „Akademickie Kolędowanie” odbyła się w niedzielę, 15 stycznia. Zaproszone chóry wystąpiły w sześciu kościołach naszego regionu, a wydarzenie zwieńczył koncert galowy w bydgoskiej Bazylice. Organizatorem wydarzenia był Wydział Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Pierwsza edycja odbyła się 18 stycznia 2009 r. Podczas dotychczasowych edycji w parafiach Diecezji Bydgoskiej, co roku można wysłuchać najpiękniejszych polskich kolęd w wykonaniu chórów akademickich. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się Koncert Galowy, który odbywa się w Bazylice Mniejszej pw. św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy. Podczas koncertu wszystkie zaproszone chóry śpiewają kolędy i pastorałki w opracowaniach wybitnych polskich kompozytorów, a także wykonują wspólnie wybrane utwory, co w wykonaniu kilkuset osobowego zespołu chóralnego oraz Orkiestry Wojskowej w Bydgoszczy brzmi zawsze wyjątkowo, szczególnie w okresie Świąt Bożego Narodzenia.


W tym roku w festiwalu udział wzięli: Chór Kameralny Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, Chór Akademicki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Chór Kameralny „Akolada” Bydgoskiej Szkoły Wyższej z Bydgoszczy, Chór Medici Cantares - działający przy Bydgoskiej Izbie Lekarskiej, Połączone Chóry Cantores Graudentes i Sursum Corda z Grudziądza, Zespół Żeński Cordiale Coro z Aleksandrowa Kujawskiego oraz Chór Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Koncert Galowy odbył się w Bazyliice Mniejszej, Parafia św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy. Wystąpiły chóry:

· Chór Kameralny Akolada Bydgoskiej Szkoły Wyższej dyr. Renata Szerafin-Wójtowicz

· Chór Kameralny Akademii Muzycznej w Bydgoszczy dyr. Magdalena Filipska

· Chór Medici Cantares z Bydgoszczy dyr. Joanna Krause

· Żeński Zespół Wokalny Cordiale Coro z Aleksandrowa Kujawskiego dyr. Jarosław Dąbrowski

· Połączone Chóry Cantores Graudentes i Sursum Corda z Grudziądza dyr. Michał Rajewski

· Chór Akademicki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu dyr. Natalia Synakiewicz, Antonina Ratajczyk

· Chór Akademicki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy dyr. Benedykt Odya

· Orkiestra Wojskowa w Bydgoszczy dyr. mjr dr Dominik Sierzputowski.

(gaz)#InfoProstoDlaWas

113 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page