top of page

Tak trenowali z wojskiem w ferie… [ZDJĘCIA]


"Trenuj z wojskiem w ferie". Od połowy stycznia, do końca lutego w 31 jednostkach wojskowych na terenie całego kraju i w każdym województwie będzie można wziąć udział w popularnych - sobotnich szkoleniach wojskowych dla każdego. Dzisiaj, 4 lutego 2023 r. (sobota) od godz.8.00 do godz. 16.00 na strzelnicy garnizonowej „Jachcice” przy ul. Rynkowskiej 9 takie szkolenie po raz pierwszy w Bydgoszczy organizuje 1 Pomorska Brygada Logistyczna.Projekt „Trenuj z wojskiem (w ferie)” o godz. 8.00 uroczyście otworzył dowódca 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej, płk Witold Bartoszek. Wydarzenie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem społeczeństwa. Mimo, że znacznie zwiększony został limit przyjęć – kolejni chętni muszą poczekać na następny termin (11 lutego) . W pierwszym, dzisiejszym przeszkolnych zostanie 200 osób.


„Trenuj z wojskiem” w ferie to podstawowe, krótkie (8-godzinne), bezpłatne, przyjazne i profesjonalne przeszkolenie wojskowe. Prowadzone w jednostkach wojskowych przez wykwalifikowany personel wojskowy. To inicjatywa prospołeczna i proobronna. Do udziału w projekcie zapisać się mogły osoby od 15 do 65 roku życia.


Uczestnicy szkolenia pod czujnym okiem wykwalifikowanych i doświadczonych instruktorów z 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej nabywają lub szlifują podstawowe umiejętności, nawyki obronne. Zajęcia nastawione są przede wszystkim na praktykę.


Podczas 8 godzinnych zajęć każdy uczestnik ma możliwość zaznajomienia się z bronią – poznania jej działania, no i strzelania na trenażerze. Nauczyć się można, jak prawidłowo i szybko zakładać maskę przeciwgazową, nabyć podstaw przetrwania, survivalu oraz technik walki w bliskim kontakcie, a także rzucić granatem. Żołnierze Wojska Polskiego powiedzą jak się bronić i gdzie schronić w razie ataku, ostrzału, czy kryzysu.


- Dla zainteresowanych służbą wojskową będzie to też możliwość sprawdzenia jak wygląda szkolenia wojskowe i jak to jest być żołnierzem. Będzie też punkt rekrutacyjny, w którym dowiedzą się jakie są ścieżki rozwoju w Wojsku Polskim oraz w jaki sposób aplikować. Dla miłośników militariów odbędzie się pokaz sprzętu wojskowego. Nie zabraknie również żołnierskiego poczęstunku – informuje kpt. Justyna Kwiatkowska Oficer prasowy 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej i dodaje:


- Pierwsza edycja projektu „Trenuj z wojskiem” cieszyła się dużym zainteresowaniem:

· aż 99% (dokładnie 98,7%) osób biorących udział w przedsięwzięciu uważa, że szkolenie spełniło ich oczekiwania;

· 98% (dokładnie 97,7%) deklaruje, że dzięki temu szkoleniu ich wiedza i umiejętności związane z obroną i bezpieczeństwem wzrosły;

· aż 99% (dokładnie 99,2%) uczestników mówi, że zachęci znajomych i rodzinę do wzięcia udziału w takim szkoleniu;

· 99,5% ocenia, że szkolenie było profesjonalne, a szkolący życzliwi i przyjaźni;

· 1 na 4 uczestników (dokładnie 23,2%) mówi, że bierze pod uwagę wstąpienie do wojska w przyszłości.


Tekst i zdjęcia: Stanisław Gazda
#InfoProstoDlaWas

111 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page
https://webep1.com/go/f8789f3d02