top of page

Ciepło serca w słoiku, to symboliczne przeniesienie w miasto pustego miejsca przy świątecznym stole


„Ciepło serca w słoiku” – rusza chyba najbardziej bydgoska i zawsze spotykająca się z szerokim odzewem akcja pomocy przede wszystkim osobom bezdomnym, potrzebującym pomocy, w tym uchodźcom, ale też dzieciom z domów dziecka w Bydgoszczy i regionie.Jak powiedział koordynujący akcję Ireneusz Nitkiewicz – ma ona dwojaki wymiar: jest przedświąteczną zbiórką darów przekazywanych do wyznaczonych miejsc, ale główny nacisk położony jest na spotkanie przy Placu Wolności w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia w godzinach 11.00 do 11.30, ażeby w tym czasie dostarczyć ciepłe potrawy ze świątecznych stołów i podzielić się nimi z osobami potrzebującymi bezpośrednio lub pośrednio, albowiem świąteczne dary serca rozwiezione zostaną do koczowisk i innych miejsc gromadzenia się bezdomnych.


Organizatorzy bardzo liczą na to, że bydgoszczanie zechcą podzielić się: słodyczami, nowymi grami planszowymi ( to ważne, by dzieci miały radość z rozpakowania prezentów), upominkami dla dzieci w wieku od 5 do 18 lat, kosmetykami (szampon, płyn do mycia, mydło, kosmetyki i maszynki do golenia, szczoteczki i pasty do zębów, kremy do rąk), żywnością o przedłużonym terminie ważności ( konserwy, makaron, kasza, dania gotowe, dżemy).

Zebrane dary przekazane zostaną do: domów dziecka, Centrum Pomocy dla Bezdomnych Mężczyzn w Bydgoszczy, Centrum Pomocy dla Bezdomnych Kobiet i Matek z Dziećmi w Bydgoszczy. Na przekazane z serca potrawy liczy także Jadłodzielnia Wspólna Spiżarnia przy ul. Gdańskiej 79.


Świąteczne dary od 2 do 21 grudnia można przynosić do następujących punktów na terenie miasta: Optyk L.W. Michalscy ul. Gdańska 28, DERRED pracownia krawiecka, ul. Wojska Polskiego 8, Euromaster Landowscy Opon-Lan, ul. Łęczycka 51, Expert-Auto, ul. Dabrowa 46.


Tekst i fot.: Stanisław Gazda


#InfoProstoDlaWas


69 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page