top of page

Studenci informatyki UKW wygrali Cyberiadę! Możecie przetestować ich gry!


Studenci Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na kierunku informatyka zajęli I miejsce na Cyberiadzie. W dniach 2-4 września w Warszawie odbył się Wielki Finał Cyberiady, czyli Ogólnopolskich Mistrzostw w Projektowaniu Gier Komputerowych dla studentów i studentek.Finałowa „bitwa konstruktorska” to zwieńczenie 9 miesięcy pracy zespołów z całej Polski. 10 najlepszych drużyn, którym udało się dotrzeć do finału wzięło udział w 24-godzinnym gamejamie, a ich zadaniem było stworzenie gry mobilnej.


Zwycięzcą I Edycji Cyberiady została drużyna tooManyDogs, czyli studenci Informatyki UKW - Ekaterina Smirnova, Oskar Bieńko, Julia Cieślicka, Bartosz Przybyłek, Daniil Skrendo, Bartosz Budka, pod opieką mgr inż. Adrianny Piszcz z ramienia Instytutu Informatyki UKW.


Wygrana drużyny to zwieńczenie ich systematycznej i ciężkiej pracy nad grą główną, ale także comiesięczne zadania, udział w warsztatach, konsultacjach, wyprawach edukacyjnych oraz kwalifikacyjnych, podczas których studenci brali udział w gamejamach i tworzyli krótsze gry na zadany temat w czasie 24 godzin.


Studenci nie kryją zadowolenia z zajęcia I miejsca i wierzą, że udział w projekcie otworzy im drogę do dalszego rozwoju i doskonalenia swoich umiejętności w branży.


Gry zespołu można pobrać i przetestować ze strony twórców: https://bartoszp91.itch.io/


Stanisław Gazda


Fot. Nadsłane

60 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page