top of page

Statystyka miast. Interesująca aplikacja nie tylko dla profesjonalistów

Potrzebujesz zrobić szybką analizę aktualnej sytuacji swojego miasta wojewódzkiego i porównać ją z innymi miastami? Czy wiesz jaki jest poziom zatrudnienia i wynagrodzenia w Twoim mieście? Jak wypada miasto wojewódzkie na tle innych miast? Możesz to sprawdzić! Powstało innowacyjne narzędzie statystyczne dotyczące 18 polskich miast, umożliwiające szybką analizę społeczno-gospodarczą miast wojewódzkich w Polsce.Statystyka miast prezentuje najważniejsze i najświeższe miesięczne informacje statystyczne z zakresu rynku pracy, wynagrodzeń, przemysłu, budownictwa, budownictwa mieszkaniowego, handlu wewnętrznego oraz podmiotów gospodarczych. Innowacyjna funkcjonalność zapewnia możliwości indywidualnego wyboru analizowanego zagadnienia, miesiąca i miasta, bez konieczności sięgania po dane w innych zasobach statystyki publicznej.


Jest prostym narzędziem, dającym wiele możliwości, w tym generowanie gotowych komentarzy analitycznych, wykresów, zestawień danych w xls, jak również porównywanie tych samych zjawisk pomiędzy miastami.


Korzystanie z aplikacji jest intuicyjne i nie wymaga specjalistycznej wiedzy statystycznej czy informatycznej. Opracowania miesięczne dla miast stanowić będą rozszerzenie zakresu prezentowanych informacji na Portalu Informacyjnym GUS, w obszarze Statystyka regionalna, https://statystykamiast.stat.gov.pl.


(gaz)


#InfoProstoDlaWas

63 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page
https://webep1.com/go/f8789f3d02