top of page

Spotkanie z Wojciechem Jagielskim w Bibliotece Głównej na Starym Rynku


Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy (Biblioteka Główna, Stary Rynek 24) zaprasza 19.09.2022 r. (poniedziałek) o godz. 18.00 na spotkanie z Wojciechem Jagielskim - dziennikarzem, korespondentem wojennym, autorem książek „Dobre miejsce do umierania”, „Modlitwa o deszcz”, „Wieże z kamienia”, „Nocni wędrowcy”, „Wypalanie traw, „Trębacz z Tembisy”, „Wszystkie wojny Lary”, „Na wschód od zachodu”, „Strona świata”.

Wojciech Jagielski będzie po raz kolejny gościem Dyskusyjnych Klubów Książki podregionu bydgoskiego. W 2015 roku promował swoją książkę pt. „Wszystkie wojny Lary”.


Jagielski jest znawcą problematyki Afryki, Azji Środkowej, Kaukazu i Zakaukazia, obserwatorem konfliktów zbrojnych w Afganistanie, Tadżykistanie, Czeczenii, Gruzji. Pierwsze kroki stawiał w Polskiej Agencji Prasowej, z którą ostatecznie rozstał się w 2017 roku. Przez 21 lat związany był z „Gazetą Wyborczą”. W tym czasie powstała większość jego książek. Od 2017 członek redakcji „Tygodnika Powszechnego”.


Bezpłatne wejściówki do odbioru od 12.09.2022, godz. 16.00 w Wypożyczalni Głównej, Stary Rynek 24 (pierwszeństwo mają członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki). Wstęp za okazaniem wejściówek.


Stanisław Gazda

Fot. Albert Zawada

43 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page