top of page

Sobota z rodziną na Gdańskiej 5

Po 2 latach przerwy wraca jedno z najważniejszych wydarzeń dla rodzin – Forum Dużej Rodziny. W planie m.in. czytanie przez bydgoskiego rapera Bisza dzieciom, śpiewanie spontaniczne z WymyWammy oraz warsztaty z konstruowania zdrowych lunchboxów z bistro Miód i Tymianek. Do zobaczenia 10 września (sobota), w godz. 10-16 na Gdańskiej 5. Na część wydarzeń obowiązują zapisy.W tym dniu w BCOPW atrakcji nie zabraknie. Partnerzy programu „Bydgoska Rodzina 3+” będą mieli możliwość bezpłatnej prezentacji swojej działalności oraz oferty dedykowanej dużej rodzinie.

Równolegle odbędą się animacje i warsztaty dla dzieci oraz ich opiekunów. W programie m.in. strefa zaaranżowana przez Lolly Polly. Dzieci będą mogły wziąć udział w konkursach, pokazach tanecznych, zabawach z bańkami mydlanymi. Starszaki wraz z opiekunami będą mogły skorzystać z warsztatów dot. odżywania oraz konstruowania zdrowych lunch boxów dla całej rodziny, które zostaną przeprowadzone przez panią Ewę Pierucką – właścicielkę kawiarenki obywatelskiej w BCOPW „Miód i Tymianek”.

Wrzesień to początek roku przedszkolnego oraz szkolnego, dla dzieci to bardzo emocjonujący moment – opiekunowie będą mogli wziąć udział w warsztacie dot. emocji rodziców i dzieci podczas adaptacji.

Nie zabraknie też kulturalnych perełek. WymyWammy – teatr improwizowany z Bydgoszczy, przeprowadzi spektakl wraz z rozgrzewką dla wszystkich uczestników, a pani Anna Niestatek – wokalistka i edukatorka muzyczna pokaże wszystkim, jak można „śpiewać spontanicznie”. Na końcu wydarzenia wszyscy będą mogli odpocząć w kąciku dziecięcym, gdzie Jarosław Jaruszewski (BISZ)– autor najnowszego wydawnictwa „Magiczna Bydgoszcz – legendy wierszem pisane” (wydanej pod egidą Fundacji Kultury Pozytywka) będzie czytał fragmenty książki.

Przyjdźcie całymi rodzinami 10 września, w sobotę, w godzinach 10:00 – 16:00. Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu ul. Gdańska 5. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, jednak obowiązują limity miejsc i zapisy: TUTAJ.


Tekst i fot: Stanisław Gazda5 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page