top of page

Rzeka Muzyki: Tribute to Wodecki… [ZDJĘCIA]


W tę niedzielę o 19:00 w amfiteatrze Opery Nova odbył się wyjątkowy koncert w wykonaniu uczestników I edycji Konkursu Wokalnego im. Zbigniewa Wodeckiego „Sobą być” - z towarzyszeniem zespołu pod kier. Piotra Dąbrowskiego. Był to już ostatni tegoroczny koncert z cyklu „Rzeka Muzyki”.Z jednej strony był to hołd oddany pamięci Artysty, z drugiej okazja do spotkania się z uzdolnionymi, młodymi wokalistami, związanymi z Bydgoszczą. Wystąpili: Anna Federowicz, Marta Jastrząbek, Mateusz Wiśniewski.


Przypomnijmy: Konkurs Wokalny im. Zbigniewa Wodeckiego - to niezwykłe wydarzenie muzyczne, które organizowane jest przez Wydział Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Fundację im. Zbigniewa Wodeckiego oraz Fabrykę Lloyda w Bydgoszczy.


Soliści oraz duety zmierzą się muzycznie w repertuarze niezapomnianego artysty — Zbigniewa Wodeckiego, wirtuoza muzyki, piosenkarza, multiinstrumentalisty, kompozytora i aranżera.


Pierwsza edycja konkursu cieszyła się wielkim zainteresowaniem uczestników z całej Polski. W eliminacjach udział wzięło 150. wykonawców, z których jury wyłoniło półfinałową szesnastkę występującą podczas koncertu w “Coernicanum”. Sześcioro wykonawców zaśpiewało w Fabryce Lloyda. Zwycięzcą I edycji festiwalu został Kacper Siekirka.


Koncert Finałowy II Konkursu Wokalnego im. Zbigniewa Wodeckiego z udziałem sześciorga finalistów wyłonionych z koncertu eliminacyjnego odbędzie się 5 listopada 2022 r. w Fabryce Lloyda w Bydgoszczy. Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody.


Tekst i zdjęcia: Stanisław Gazda92 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page