top of page

Radość u strażaków [ZDJĘCIA]


Dzisiaj na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 miały miejsce dwie uroczystości, będące powodem do dumy i radości. Odbyło się przekazanie dwóch pojazdów, które zasilą potencjał ratowniczo-gaśniczy PSP oraz wręczenie aktów nadania wyższych stopni i odznaczeń.Przekazane samochody to: ciężki wóz ratowniczo-gaśniczy z potężnym zbiornikiem mieszczącym 10 tysięcy litrów wody, z motopompą o wydajności do 6 tysięcy litów na minutę z tysiącem ltrów zapasu środka pianotwórczego, zdolnością poruszania się w ekstremalnie trudnych warunkach terenowych, przystosowaniem do działania w obiektach potężnych kubaturowo i na terenach wielkopowierzchniowych. Pojazd będzie na stanie JRG2 mieszczącej się przy ul. Produkcyjnej. Drugi pojazd jest samochodem rozpoznawczo-ratowniczym, z uwagi na napęd 4 na 4 umożliwi kierującemu akcją gaśniczą dotarcie do trudno dostępnych terenowo miejsc. Jego posiadaczem będzie JRG 1.


Środki na zakup obu pojazdów pochodzą z budżetu państwa, ale też ze znaczącym wsparciem lokalnych samorządów, instytucji i zakładów produkcyjnych. Ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy, to koszty rzędu blisko półtora miliona złotych. W przypadku mniejszego koszty zamykają się w granicach dwustu tysięcy złotych.


Podczas uroczystości wyróżnionych zostało jedenaście osób m.in. wręczona została Brązowa Odznaka „Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej” nadana przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.


Tekst i zdjęcia: Stanisław Gazda
#InfoProstoDlaWas

64 wyświetlenia0 komentarzy
bottom of page