top of page

Przypominamy o Święcie Ulicy Pomorskiej i Londynka!


120 ogromnych kartonów posłuży do budowy bydgoskiego zamku podczas Święta Ulicy Pomorskiej i Londynka. Będzie też prawdziwy rycerz w pełnym ekwipunku i autorka książki "Baśnie i Opowieści o Bydgoszczy"…ARCHITEKTURA BAJKI czyli warsztaty dla dzieci z okazji Święta ulicy Pomorskiej i Londynka. Start w Bibliotece Londynek 10 września o 12.00 (ilość miejsc ograniczona; zapisy w bibliotece, tel.: 52 323 80 03 lub przez FB).


Co podczas warsztatów? Podróż w czasie do dawnego ZAMKU BYDGOSKIEGO, rycerstwa, obyczajów, tajemnic i fascynujących opowieści – wraz z prowadzącą E. A Gwiazdowską, autorką książki "Baśnie i Opowieści o Bydgoszczy" oraz rycerzem w pełnym ekwipunku - Adamem Koseckim, znawcą dziejów Bydgoszczy i Kujaw, autorem książki "Miasta kujawskie w średniowieczu: lokacje, ustrój i samorząd miejski".


Budowanie zamku odbywać się będzie w doborowym towarzystwie teatru Współ.gra. Początek prac budowlanych 13.15- 13.30. i potrwa przynajmniej godzinę.


Będzie kulturalne i lokalnie, sportowo i ekologiczne. Warto będzie wziąć udział w spacerach historycznych. To unikatowa szansa na unikatową wiedzę.


Więcej na dołączonym plakacie…


Tekst i fot: Stanisław Gazda85 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page