top of page

Przejęte 5 kg marihuany i zlikwidowana plantacja u pseudokibica


Nielegalna uprawa konopi indyjskich i zabezpieczone 5 kg marihuany. To efekt pracy policjantów Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy. Do aresztu trafił 33-letni mieszkaniec bydgoskich Jachcic.Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, coraz częściej likwidują nielegalne plantacje i przejmują znaczne ilości narkotyków. Tym razem było podobnie. Ich praca pozwoliła na zatrzymanie mieszkańca bydgoskich Jachcic.


We wtorek (14.03.2023 r.) policjanci weszli do domu 33-latka, gdzie na stole w kuchni zabezpieczyli worek z suszem marihuany. Oprócz tego na parterze budynku policjanci odkryli namiot wyposażony w oświetlenie, wentylację, a także nawozy do uprawy roślin, w tym przypadku konopi indyjskich.


Ponadto w namiocie znajdowały się specjalne siatki, na których suszyła się marihuana. W mieszkaniu były także plastikowe doniczki i świeżo ścięte łodygi konopi.


W trakcie przeszukania z udziałem policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy i KP Bydgoszcz – Śródmieście, a także przewodnika z psem do wyszukiwania narkotyków, zabezpieczono susz marihuany oraz sprzęt służący do uprawy. Policjanci przeprowadzili badanie narkotesterem, który jednoznacznie wskazał, że zabezpieczony susz to marihuana.


Do policyjnego laboratorium trafiło 5 kg marihuany o czarnorynkowej wartości około 250 tysięcy złotych. Jak wynika z szacunku kryminalnych z zabezpieczonej marihuany można było wprowadzić do obrotu około 5 tysięcy „działek" narkotyków.


Zatrzymany 33-latek trafił do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty nielegalnej uprawy, posiadania znacznej ilości narkotyków oraz kradzieży prądu, bo jak ustalono podłączył dodatkowy przewód, którym zasilał instalację służącą do uprawy marihuany, z pominięciem licznika prądu w mieszkaniu. Sąd nie miał wątpliwości i na wniosek policjantów i prokuratora aresztował bydgoszczanina na 3 miesiące.


Sprawę prowadzą policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz - Śródmieście. Ustalają, jeśli tak to komu aresztowany dostarczał narkotyki i kto jeszcze mógł z nim współpracować.


(gaz)Foto i wideo: Policja

#InfoProstoDlaWas

170 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page
https://webep1.com/go/f8789f3d02