top of page

Port Lotniczy Bydgoszcz: Weekendowe loty do Krakowa

Koniec października to początek sezonu zimowego, a wraz z nim wprowadzone zostaną ważne zmiany dla Pasażerów podróżujących do Krakowa – loty realizowane będą w piątki i niedziele.Od 30 października rejsy do stolicy małopolski obsługiwane przez Polskie Linie Lotnicze LOT, realizowane będą według nowego rozkładu – w piątki wylot z Krakowa zaplanowano na godzinę 20:30, samolot z Bydgoszczy wystartuje natomiast o godzinie 22:05. W niedzielę Pasażerowie z lotniska Kraków-Balice rozpoczną podróż o 16:30, natomiast rejs powrotny wystartuje o godzinie 18:05.


Warto wspomnieć, że podróż samolotem na południe Polski zajmuje zaledwie godzinę, a lot to najszybsza opcja podróży na drugi koniec naszego kraju. Z lotniska w Balicach do Krakowa dostać można się na wiele sposób. Jednym z nich jest komunikacja miejska. Port Lotniczy obsługiwany jest przez trzy linie autobusowe dzienne – 208, 209 oraz 252 (czasowo zastąpiona linią numer 300) oraz linię nocną numer 902, a podróż trwa około 20-30 minut. Aktualny rozkład jazdy autobusów znaleźć można na stronie internetowej www.rozklady.mpk.krakow.pl.


Kraków zachwyca swoją historią i wieloma zabytkami, jednak w sezonie zimowym warto wybrać się tam z jeszcze jednego powodu – na Krakowskim Rynku Głównym już pod koniec listopada rozpoczną się tradycyjne Targi Bożonarodzeniowe, które mają ponad 100 letnią historię. Imitacje świąteczne, pyszne pierogi czy obwarzanki, a do tego kubek gorącego barszczu lub grzańca, który podobno w Krakowie smakuje najlepiej.


Weekendowe rejsy to idealna okazja by już teraz zaplanować krótką podróż do Krakowa i poznać jego magię. Bilety dostępne są na stronie internetowej www.lot.com.


Tekst i fot.: Stanisław Gazda123 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page