top of page

Politechnika Bydgoska: Otwarcie Akademii Kreatywności


W dniu 8.03.2023 o godzinie 9:00 rozpoczęły się Warsztaty "Uwolnij swoją kreatywność", które inaugurują działalność Akademii Kreatywności. Pracowania kreatywna znajduje się na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej, ul. Seminaryjna 3, pom. 312, III. piętro. W tym samym czasie na Wydziale będzie miała miejsce wystawa poświęconą wybitnym polskim naukowcom i wynalazcom.Akademia Kreatywności - taką nazwę nosi nowo powstała pracownia na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej Politechniki Bydgoskiej. Kreatywna przestrzeń powstała w ramach realizacji projektu "Nie Taka Straszna Chemia - Akademia Kreatywności", dofinansowanego z programu "Społeczna odpowiedzialność nauki" Ministerstwa Edukacji i Nauki.


Dziś, 8. Marca, w Akademii Kreatywności rozpoczęły się Warsztaty „Uwolnij swoją kreatywność” realizowane w ramach II etapu projektu, podczas których uczniowie szkół średnich z regionu poznają metody pobudzania kreatywności i rozwiązywania problemów. Wiedza i umiejętności zdobyte na Warsztatach pomogą im opracować własne koncepcje badawcze na potrzeby realizacji kolejnych etapów projektu "Nie Taka Straszna Chemia - Akademia Kreatywności".


Autorzy trzech najlepszych koncepcji otrzymają dofinansowanie na ich zrealizowanie w profesjonalnych laboratoriach badawczych Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej PBŚ. Sama Akademia Kreatywności pozostanie przestrzenią otwartą dla uczniów szkół średnich, którzy będą mogli z niej skorzystać w ramach lekcji.


(gaz)


Fot.: Nadesłane.

#InfoProstoDlaWas

64 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page
https://webep1.com/go/f8789f3d02