Podróbek na targowisku na Wyżynach już nie kupicie! Sprawcy w areszcie


Dwóch mężczyzn wpadło z nielegalnym towarem podczas kontroli targowiska na bydgoskich Wyżynach. Handlarze sprzedawali nieoryginalną odzież oraz obuwie po niższych cenach. Usłyszeli już zarzuty w związku z naruszeniem prawa o własności przemysłowej.Wczoraj (20.11.2022) kryminalni z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Wyżyny namierzyli na bydgoskim targowisku dwóch mężczyzn oferujących do sprzedaży podrobione rzeczy. Policjanci zabezpieczyli na dwóch stoiskach nielegalny towar.


Na jednym stoisku były to ubrania z podrobionymi logami rożnych markowych firm. Do tej sprawy funkcjonariusze zatrzymali 29-latka .


Natomiast na drugim stoisku, 22-latek oferował do sprzedaży podrobione obuwie znanych markowych firm. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 217 par obuwia.


Oczywiście mężczyźni wszystkie produkty oferowali do sprzedaży za bardzo niską cenę.

29 i 22-latek zostali dowiezieni do komisariatu na bydgoskich Wyżynach. Tam policjanci na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili im zarzuty związane z naruszeniem przepisów z ustawy o ochronie prawa własności przemysłowej. Policjantów w prowadzonym postępowaniu wspomagali przedstawiciele kancelarii prawnych, które reprezentują markowe firmy.


Teraz o losie mężczyzn zadecyduje już prokurator. Sprzedaż „podróbek" zagrożona jest karą pozbawienia wolności do 2 lat, a jeżeli jest to stałe źródło dochodu nawet do 5 lat więzienia.


(gaz)


Fot. Policja

#InfoProstoDlaWas

132 wyświetlenia0 komentarzy