top of page

Poczta Polska przeniosła bydgoskie Centrum Obsługi Gotówkowej do nowej lokalizacji [ZDJĘCIA]


Od 5 października br. Centrum Obsługi Gotówkowej Poczty Polskiej w Bydgoszczy zyskało nową lokalizację - obiekt przy ul. Jagiellońskiej 6. Celem przenosin było dostosowanie obiektu do rosnących wymagań rynku oraz chęć rozwoju w zakresie usług logistyki gotówki . Poczta Polska świadczy usługi obsługi gotówki dla bankówi sklepów, dysponując 38 tego typu obiektami na terenie kraju.
- Dzisiaj dla Poczty Polskiej ważny dzień, ponieważ tak ważne dla niej miejsce, jakim jest Centrum Obsługi Gotówkowej zyskuje nową i nowoczesną lokalizację. W ciągu roku Poczta Polska realizuje 300 tysięcy wyjazdów-transportów gotówki, pokonując 20 milionów kilometrów, by odebrać gotówkę z 50 tysięcy punktów, chociażby takich jak ta sortownia w Bydgoszczy. Jest ona jedną z najnowocześniejszych w kraju i drugą pod względem wielkości na terenie Polski północnej. I jest bardzo ważna ze względu na liczbę obsługiwanych klientów oraz punktów pobierania bądź zasilania w gotówkę. Gdy do tego dołożyć około 3 tysięcy pracowników pod bronią – to bydgoskie COG jawi się jako bardzo ważny element w systemie bezpieczeństwa gotówki państwa. Bydgoszcz ma w tej materii duże doświadczenie i bogatą tradycję. To tu w okresie I wojny światowej zostało przeniesione całe centrum rozliczenia gotówki państwa polskiego. I tu, za sprawą otwieranego dziś Centrum Obsługi Gotówkowej stworzone zostają najlepsze i najnowocześniejsze warunki pracy dla pocztowców i ochrony pieniędzy – powiedział wiceprezes zarządu Poczty Polskiej Wiesław Włodek.


Otwarcie zmodernizowanego Centrum Obsługi Gotówkowej w nowej lokalizacji zapewni pracownikom wyższy standard pracy i pozytywnie wpłynie na zachodzących procesów. Dzięki wyposażeniu obiektu efektywność w nowoczesne urządzenia ograniczeniu ulegnie czasochłonność oraz znacząco spadnie liczba ewentualnych usterek. W dłuższej perspektywie takie działania przyniosą wymierne oszczędności związane z kosztami procesowania gotówki.


Rynek obrotu gotówkowego to duże wyzwanie dla firm tej branży. Szczególnie było to widoczne na początku pandemii oraz w pierwszych tygodniach po wybuchu wojny w Ukrainie, kiedy zamówienia na gotówkę ze strony banków zgłaszano nawet kilka razy dziennie. Dzięki doświadczeniu w funkcjonowaniu na rynku obrotu gotówkowego, Poczta Polska spełniła oczekiwania i pokazała swoje możliwości zarówno dużym bankom jak i klientom sieciowym


-Centrum Poczta Polska Ochrona słynie ze świadczenia najwyższej jakości usług ochroniarskich, jednak nie wszyscy wiedzą, że zajmujemy się również procesowaniem gotówki. Do tego tematu podchodzimy kompleksowo i profesjonalnie. Teraz, dzięki nowej lokalizacji naszego bydgoskiego Centrum Obsługi Gotówkowej, jesteśmy gotowi świadczyć usługi na jeszcze wyższym poziomie, co docenią na pewno dotychczasowi i przyszli Klienci — zaznaczył Krzysztof Falkowski.


-Przygotowanie Ośrodków Operacyjnych do obsługi punktów sprzedaży nowego klienta wymaga każdorazowo szczegółowego poznania i weryfikacji potrzeb klientów oraz wzorcowej ich obsługi oraz wyposażenie jednostek w nowoczesny sprzęt, który zapewni najwyższy standard obsługi. Odpowiednio przygotowana i unowocześniana sieć centrów umożliwia skuteczne działanie na wolnym i bardzo konkurencyjnym rynku — powiedział Wiesław Włodek.


Poczta Polska jest liderem na krajowym rynku obrotu gotówkowego, świadczącym specjalistyczne usługi w zakresie wpłat j wypłat zamkniętych, konwojowania, obsługi depozytów, w ramach l<tórych m.in. obsługiwane są punkty Klienta, bankomaty, wpłatomaty, parkometry oraz maszyny vendingowe.


Jako operator narodowy Poczta Polska gwarantuje najwyższe bezpieczeństwo usług poparte wysokimi polisami ubezpieczeniowymi, a także dostępność na terenie całego kraju, przez 7 dni w tygodniu.


Tekst i fot.: Stanisław Gazda

94 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page
https://webep1.com/go/f8789f3d02