top of page

Pobiegną do Santiago de Compostela. Sztafeta w szczytnym celu27 biegaczy, 10 dni i ponad 3,5 tys. kilometrów - stowarzyszenie „Brodnica Biega” organizuje bieg do Santiago de Compostela. Start jutro (15 października) w Brodnicy.


Bieg odbędzie się na zasadzie sztafety, każdy biegacz będzie miał do pokonania codziennie 10-20 km, które łącznie dadzą ponad 300 km każdego dnia.

Trasa przebiega przez Lipsk (Niemcy), Mainz (Niemcy), Reims (Francja), Paryż, Poitiers (Francja), Pampelunę (Hiszpania) i Leon (Hiszpania). Bieg rozpocznie się w sobotę (15 października). Zbiórka ok. 5.30 na placu Szkolnym w Brodnicy. W Toruniu biegacze pojawią się około godziny 13.

Podczas akcji prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na pomoc chorej na mózgowe porażenie dziecięce brodniczance Magdalenie Janke.

Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie „Brodnica Biega”, które od lat organizuje imprezy biegowe, takie jak ,,Dycha Anny Wazówny” i ,,Charytatywny Bieg Mikołajkowy”. Największym dotychczasowym wydarzeniem była pielgrzymka biegowa do Rzymu w roku 2014. Wówczas brodniczanie pobiegli do Watykanu na mszę kanonizacyjną Jana Pawła II.

Rok 2022 jest rokiem szlaku św. Jakuba. Camino de Santiago jest jedną z najstarszych i najważniejszych dróg pielgrzymkowych obok szlaków do Rzymu i Jerozolimy. Historyczne początki szlaku sięgają IX w. Celem pielgrzymki jest katedra w Santiago de Compostela, gdzie znajduje się grób św. Jakuba Większego Apostoła. Symbolami szlaku są muszla oraz krzyż św. Jakuba. Fragment szlaku przebiega przez województwo kujawsko-pomorskie.


Tekst i fot.: Stanisław Gazda


#InfoProstoDlaWas


31 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page
https://webep1.com/go/f8789f3d02