top of page

Po zimowej przerwie e-hulajnogi Lime znów będą dostępne!


Lime poinformował, że od 6 marca mieszkańcy Bydgoszczy po zimowej przerwie będą znów mogli korzystać z e-hulajnóg firmy.Urządzenia Lime cieszą się coraz większą popularnością w polskich miastach. Firma operuje flotą ponad 22 000 urządzeń w naszym kraju. Mieszkańcy doceniają ten sposób przemieszczania się, jako wygodną i ekologiczną formę codziennych podróży. W 2022 r., dzięki korzystaniu z e-hulajnóg Lime, w Bydgoszczy użytkownicy przyczynili się do redukcji poziomu CO2 o ponad 11 tys. kg.


-Bezpieczeństwo i ekologia to nasze priorytety. Staramy się jak najlepiej wykorzystać przerwę zimową, tak żeby odpowiednio przygotować się do nowego sezonu. Każda e-hulajnoga przechodzi dokładny przegląd w naszym magazynie. Cieszymy się, że udało nam się zbudować dużą społeczność użytkowników e-hulajnóg w polskich miastach, a z każdym rokiem stawiamy sobie nowe wyzwania i chcemy stale powiększać obszary naszego działania – komentuje Michał Borek, General Manager Lime Poland.


Aby rozpocząć swoją przygodę z e-hulajnogą wystarczy pobrać aplikację Lime (dostępną na urządzenia z systemem Android i iOS) oraz zeskanować znajdujący się na kierownicy kod QR i podążać za dalszymi instrukcjami. Lokalizację najbliższej e-hulajnogi można bardzo łatwo sprawdzić za pomocą mapy w aplikacji.


Lime przygotował specjalny kod promocyjny dla mieszkańców. Po odbyciu jednego przejazdu e-hulajnogą, drugi 10-minutowy przejazd będzie darmowy. Szczegóły promocji dostępne są w aplikacji Lime.


5 najważniejszych zasad poruszania się hulajnogami:

- Poruszaj się drogami dla rowerów. Jeśli nie są dostępne, wybieraj jezdnię z

dozwoloną prędkością do 30 km/h, bądź, w innych przypadkach, chodnik.

- Jedź maksymalnie 20 km/h, a poruszając się po chodniku, dostosuj prędkość i ustępuj

pierwszeństwa pieszym.

- Nigdy nie jedź pod wpływem alkoholu ani innych środków odurzających.

- Jedna hulajnoga = jedna osoba. Obowiązuje zakaz przewożenia dodatkowych osób,

zwierząt czy ładunku.

- Parkuj hulajnogę w wyznaczonych do tego miejscach. W przypadku ich braku, zaparkuj hulajnogę równolegle do chodnika, jak najbliżej jego zewnętrznej krawędzi (najdalej od jezdni). Pamiętaj, aby pozostawiona szerokość chodnika nie utrudniała ruchu i była nie mniejsza niż 1,5 m. Pamiętaj o osobach niewidomych i niepełnosprawnych.


Misją Lime jest budowanie przyszłości, w której transport jest wspólny, przystępny cenowo i wolny od emisji CO2. Jako największy na świecie dostawca współdzielonych pojazdów elektrycznych, Lime współpracuje z miastami, aby oferować elektryczne rowery i hulajnogi do podróży poniżej pięciu mil. Jedna z 100 najbardziej wpływowych firm w 2021 roku wg magazynu Time. Użytkownicy Lime zrealizowali ponad 400 milionów przejazdów w ponad 250 miastach na pięciu kontynentach. Lime tworzy nową generację ekologicznych, alternatywnych środków transportu. W Polsce firma jest obecna od 2018 r., posiada flotę ponad 22 000 e-hulajnóg w ponad 50 polskich miastach. Więcej informacji można znaleźć na stronie: li.me.


(gaz)


Fot. Materiały prasowe.


#InfoProstoDlaWas

62 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page
https://webep1.com/go/f8789f3d02