top of page

Po zderzeniu jeleń wpadł na pasażera


Wczoraj (30.10) w Małej Nieszawce na drodze krajowej nr 15 doszło do wypadku. Po zderzeniu osobowego lexusa z jeleniem do szpitala trafiła 74-letnia pasażerka tego pojazdu.Wczoraj (30.10) około 9:00 w Małej Nieszawce na drodze krajowej nr 15 doszło do groźnego zdarzenia z udziałem samochodu osobowego i zwierzęcia. Osobowy lexus kierowany przez 73-latka zderzył się z jeleniem, który wtargnął na jezdnie.


Zwierze po uderzeniu wpadło do pojazdu wprost na kobietę siedzącą z przodu na miejscu pasażera. W wyniku tego zdarzenia do szpitala trafiła 74-letnia pasażerka tego auta. Kierujący autem był trzeźwy


Kolizja samochodu z nieoczekiwanie pojawiającym się na drodze zwierzęciem może okazać się niebezpieczna. Do takich zdarzeń dochodzi najczęściej jesienią lub wiosną. Zdarza się, że zwierzę ginie lub jest poważnie ranne, a uderzenie prowadzi do poważnych uszkodzeń samochodu. Kierowcy widząc w ostatniej chwili zwierzę, które pojawiło się na jezdni wykonują często gwałtowne manewry doprowadzając do wypadnięcia z jezdni lub uderzenia w inne pojazdy bądź bariery energochłonne. Na drogach naszego powiatu dochodzi do kolizji ze zwierzętami zarówno dzikim (sarna, dzik, jeleń, łoś) jak i gospodarskimi czy domowymi.


Drogi prowadzą przez lasy i szlaki wędrowne zwierząt. Kierowca w takich miejscach musi być zawsze przygotowany na ewentualne wtargnięcie dzikiego zwierzęcia, szczególnie po zmroku, kiedy wabione blaskiem świateł zwierzęta wychodzą z przydrożnych lasów. Powinien przede wszystkim zachować odpowiednią prędkość, a w razie potrzeby może użyć sygnału świetlnego lub dźwiękowego.


W razie zderzenia ze zwierzęciem należy pamiętać o tym, by zabezpieczyć miejsce zdarzenia – zjechać na pobocze, włączyć światła awaryjne i wystawić trójkąt ostrzegawczy. Jeżeli w zdarzeniu są osoby ranne, powinniśmy niezwłocznie udzielić im pomocy. W każdym przypadku o miejscu i okolicznościach zdarzenia należy zawiadomić służby korzystając z numerów alarmowych. Pamiętajmy o tym, by samemu nie przemieszczać lub usuwać z jezdni potrąconego lub martwego zwierzęcia ani nawet go dotykać – może mieć wściekliznę lub nagle zaatakować.


(gaz)


Zdjęcie ilustracyjne.


#InfoProstoDlaWas

185 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page
https://webep1.com/go/f8789f3d02