top of page

Po raz kolejny policyjny dron obserwował zachowanie kierowców [WIDEO]


Policyjny dron zaobserwował wykroczenia związane z niestosowaniem się przez kierujących samochodami do przepisów ruchu drogowego w rejonie przejść dla pieszych znajdujących się na ulicy Fordońskiej i Wyszyńskiego w Bydgoszczy oraz na drodze krajowej numer 10 w Przyłubiu. Efekty tych działań pokazuje film.Pieszy to równoprawny uczestnik ruchu drogowego i też chce być bezpieczny na drodze. Piesi należą do niechronionych uczestników ruchu drogowego. Zapewnienie im bezpieczeństwa należy do priorytetów bydgoskich policjantów. Stąd też liczne działania i apele do kierowców o zwracanie uwagi i zwiększenie ostrożności podczas jazdy w rejonie przejść dla pieszych. Niestety, jak pokazuje poniższy film, w dalszym ciągu kierowcy nie jadą zgodnie z przepisami w rejonie przejść dla pieszych.


Wykroczenia, na które funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę to m.in. wyprzedzanie na przejściach dla pieszych lub bezpośrednio przed nimi, a także wyprzedzanie na podwójnej linii ciągłej.


Policjanci prowadzili działania w rejonie przejść dla pieszych znajdujących się na ulicy Wyszyńskiego w rejonie skrzyżowania z ulicą Głowackiego oraz na ulicy Fordońskiej przy skrzyżowaniu z ulica Brzechwy w Bydgoszczy oraz na drodze krajowej numer 10 w podbydgoskim Przyłubiu.


Ich rezultaty widzimy na filmie. Okazuje się, że w dalszym ciągu nie wszyscy kierowcy stosują się do obowiązujących przepisów. Swym zachowaniem nie tylko narażają się na odpowiedzialność, ale przede wszystkim stwarzają w ten sposób zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla innych uczestników ruchu, ale też dla siebie samych.


Oprócz przestrzegania przepisów ruchu drogowego ważne jest także wzajemne zrozumienie i poszanowanie wszystkich grup uczestników ruchu drogowego. Każdy z nas ma prawo do znajdowania się na drodze, poruszania się po niej, a przede wszystkim każdy z nas ma prawo do bycia na tej drodze bezpiecznym.


(gaz)


Foto, wideo: Policja#InfoProstoDlaWas

570 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page