top of page

PKP Intercity prezentuje rozkład jazdy na sezon 2022/2023 dla województwa kujawsko-pomorskiego


Wyższy standard podróżowania oraz nowe połączenia z Bydgoszczy – to najważniejsze nowości dla województwa kujawsko-pomorskiego w nowym rozkładzie PKP Intercity, który wejdzie w życie w niedzielę 11 grudnia 2022 roku.W nowym rozkładzie jazdy z 52 do 54 zwiększy się liczba pociągów obsługujących Bydgoszcz. Wzrośnie również komfort podróżowania. Liczba pociągów kategorii TLK zmniejszy się na rzecz składów kategorii IC. Dzięki wzmacnianiu floty PKP Intercity kolejnymi nowymi i zmodernizowanymi wagonami i elektrycznymi zespołami trakcyjnymi (EZT) w ramach największego w historii spółki programu inwestycyjnego, liczba połączeń IC z i do Bydgoszczy zwiększy się z 34 do 48.


Nową, wyższą kategorię otrzyma kursujący m.in. przez Bydgoszcz, Toruń i Włocławek pociąg Kociewie relacji Gdynia Główna – Łódź Fabryczna – Gdynia Główna – w nowym rozkładzie już jako IC Kociewie będzie obsługiwany nowoczesnym elektrycznym zespołem trakcyjnym ED160 FLIRT.


Dodatkowe połączenia z Wrocławiem, Łodzią i Krakowem


W rozkładzie 2022/2023 PKP Intercity zdecydowało się na wydłużenie we wszystkie weekendy relacji składu IC Lednica, kursującego pomiędzy Gdynią i Poznaniem przez Bydgoszcz. Teraz będzie kursował w wydłużonej relacji do i z Wrocławia, stanowiąc dla mieszkańców Bydgoszczy dodatkowe bezpośrednie połączenie do stolicy województwa dolnośląskiego.


Od maja przyszłego roku bydgoszczanie zyskają dodatkowe, poranne połączenie do Łodzi i Krakowa, a to dzięki wydłużeniu relacji pociągu IC Kazimierz kursującego pomiędzy Łodzią Fabryczną a Krakowem.


Od nowego rozkładu jazdy skład IC Noteć zastąpi pociąg IC Kujawiak na odcinku Bydgoszcz Główna – Piła Główna – Bydgoszcz Główna, co pozwoli podróżnym z Nakła nad Notecią na poranny dojazd do stolicy.


Dostosowanie do prac modernizacyjnych i zmiany w kursowaniu


Obowiązujący od 11 grudnia 2022 roku rozkład jazdy uwzględnia zmiany, które zapewnią optymalne kursowanie pociągów podczas modernizacji linii kolejowych.


Kontynuowane będą prace inwestycyjne na stacji Warszawa Zachodnia, które wpływają na kursowanie części pociągów jeżdżących do i z Warszawy. W związku z wprowadzeniem ruchu jednotorowego na linii średnicowej część pociągów będzie kursować przez stację Warszawa Gdańska, Warszawa Śródmieście bądź w skróconej relacji do lub z Warszawy Wschodniej.


Zakup biletów PKP Intercity i informacja dla podróżnych


Bilety PKP Intercity dostępne są w kasach na terenie całego kraju, w Centrach Obsługi Klienta na głównych dworcach, w automatach biletowych, a także przez Internet na stronie intercity.pl lub za pośrednictwem aplikacji IC Mobile Navigator.


PKP Intercity konsekwentnie rozwija sieć sprzedaży biletów i podróżni mogą je kupić również w aplikacji mobilnej KOLEO oraz na stronie koleo.pl, a także w aplikacji mPay i serwisie e-podróżnik.


Dokładne informacje na temat biletów i rozkładu jazdy przewoźnika pasażerowie uzyskają na stronie intercity.pl lub dzwoniąc pod nr 703 200 200 (opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto. Usługę świadczy PKP Intercity S.A.). Ponadto do dyspozycji pasażerów będą informatorzy mobilni. 11 i 12 grudnia br. na dworcach w największych miastach Polski (Warszawa, Gdańsk, Gdynia, Szczecin, Kraków, Katowice, Poznań, Wrocław) pomogą pasażerom ustalić dogodne przesiadki, znaleźć odpowiedni peron, a także będą służyć wszelką informacją pomocną w podróży.


Tekst i fot.: Stanisław Gazda


#InfoProstoDlaWas

87 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page