top of page

Pilot zgłaszał problemy przy lądowaniu… [FOTO]

W miniony poniedziałek (24.10.2022) w Bazie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Żołędowie policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy brali udział w ćwiczeniu mającym na celu sprawdzenie i utrwalenie działań ratunkowych służb w odpowiedzi na realne zagrożenia, które mogą mieć miejsce podczas codziennej operacyjnej działalności lotniska.
Scenariusz ćwiczenia przewidywał udzielenie pomocy oraz zabezpieczenie terenu podczas nagłej utraty mocy w trakcie operacji lądowania śmigłowca podczas lotu szkolnego w momencie przyziemienia w wyniku czego doszło do zadymienia w kabinie oraz lekkich obrażeń u trzyosobowej załogi.


Dyżurny bydgoskiej komendy skierował na miejsce patrol z Wydziału Ruchu Drogowego, który zabezpieczał rejon skrzyżowania drogi nr 5 z drogą nr 244 oraz patrol prewencyjny, celem zabezpieczenia terenu przyległego do lotniska na drodze dojazdowej. Nadzór nad prawidłowością przeprowadzenia ćwiczenia oraz koordynację działań bydgoskich policjantów sprawowali funkcjonariusze Wydziału Sztab Policji KMP w Bydgoszczy.

Wspólne działania służb niewątpliwie dobrze wpłynęły na doskonalenie koordynacji działań w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia osób.


(gaz)


Fot.: Policja

#InfoProstoDlaWas

46 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page