top of page

Pasjonaci robotyki i programowania – stańcie do zawodów robotów miniSUMOWszystkich młodych pasjonatów robotyki i programowania Politechnika Bydgoska zapraszamy do udziału w 15. edycji „Zawodów robotów miniSUMO”. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i średnich oraz placówek wychowania pozaszkolnego. W ramach konkursu zespoły uczniów mają za zadanie zbudowanie robotów miniSUMO. Ta kategoria robotów to półkilogramowe, autonomiczne pojazdy, których celem jest lokalizacja przeciwnika i zepchnięcie go z ringu.


„Zawody robotów miniSUMO” to jeden z najbardziej znanych ogólnopolskich turniejów robotycznych. W całej historii konkursu wzięło już udział ponad trzy tysiące uczestników z ponad stu szkół i kilkudziesięciu miejscowości z całej Polski.

Organizatorem konkursu jest Politechnika Bydgoska reprezentowana przez pracowników Wydziału Inżynierii Mechanicznej oraz Wydziału Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki. Jest to pierwsza i jak dotąd jedyna taka inicjatywa dedykowana dzieciom i młodzieży. Celem zawodów jest rozbudzenie zainteresowania uczniów przedmiotami ścisłymi, techniką i nauką.

Na finalistów czekają atrakcyjne nagrody. Zespoły otrzymają również:

  • płytki elektronicznego sterowania robotem wraz z oprogramowaniem,

  • komplety czujników podłoża,

  • dostęp do materiałów szkoleniowych i wszelką pomoc merytoryczną.

Członkowie 4 zwycięskich drużyn otrzymują 200 punktów, które zostaną doliczone do sumy punktów uzyskanych w procesie rekrutacyjnym na Politechnice Bydgoskiej – na studia I stopnia na kierunkach: automatyka i elektronika, elektronika i telekomunikacja, elektrotechnika, informatyka stosowana, inżynieria odnawialnych źródeł energii, mechanika i budowa maszyn, mechatronika, teleinformatyka oraz transport.

W tym roku konkurs odbędzie się 27 kwietnia 2023 roku w fordońskim kampusie uczelni. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja uczestników na stronie https://roboty.pbs.edu.pl/pl/.

Konkurs nie byłby możliwy, gdyby nie wieloletnia pomoc firm - Zakład Elektroniczny SiMS Sp. z o.o., Slican sp. z o.o. oraz TE Connectivity.

Tekst i fot.: Stanisław Gazda


#InfoProstoDlaWas

55 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page
https://webep1.com/go/f8789f3d02