top of page

Orła 2023 w kategorii Najlepszy film otrzymał... "Io" Jerzego Skolimowskiego!


Za nami Orły 2023. Wygrał "Io" Jerzego Skolimowskiego, czyli polski kandydat do Oscara!Jerzy Skolimowski podziękował za Orła łącząc się z Los Angeles, gdzie przebywa w związku z nominacją do Oscara dla Najlepszego Filmu Międzynarodowego.

Jerzy Skolimowski, według Polskiej Akademii Filmowej uznany został za najlepszego reżysera i scenarzystę.


Film "Io" Skolimowskiego luźno nawiązuje do "Na los szczęścia, Baltazarze!" Roberta Bressona. Jego głównym bohaterem jest osiołek, który występuje w cyrku z młodą artystką o pseudonimie Kasandra (Sandra Drzymalska). Dziewczyna troskliwie się nim opiekuje, a Io darzy ją bezwarunkową miłością. Niestety, kiedy po demonstracji przeciwników wykorzystywania zwierząt do cyrku wkraczają komornicy, owa dwójka musi się rozdzielić. Osiołek trafia do stajni, a później jeszcze kilkakrotnie zmienia właścicieli.


Przypomnijmy: Koproducentem filmu jest bydgoska Grupa Moderator!


Czy "Io" powtórzy sukces w Los Angeles? Przekonamy się już niebawem - w niedzielną noc. Ceremonia odbędzie się w hollywoodzkim Dolby Theatre. Transmisję na żywo przeprowadzi telewizja ABC, przez co będzie dostępna w ponad 200 krajach i terytoriach na całym świecie.


Stanisław Gazda


#InfoProstoDlaWas

63 wyświetlenia0 komentarzy
bottom of page
https://webep1.com/go/f8789f3d02