top of page

Opera Nova: „Karnawał zwierząt”. Dziś premiera! [ZDJĘCIA]


Spektakl kameralny dla dzieci „Karnawał zwierząt- cykl miniatur skomponowany przez Camilla Saint-Saënsa jest znakomitą „lekcją kształcenia słuchu” – rozpoznawania dźwięków poszczególnych instrumentów.Lew, Kura, Osioł – byli kiedyś ludźmi. Tancerzami, muzykami, śpiewakami! Tak! To despotyczny Dyrektor Skamielina uczynił z ludzi zwierzęta, a właściwie stwory do nich podobne. I taka magiczna przemiana możliwa była tylko w czasie Karnawału Zwierząt


Agnieszka Płoszajska( reżyseria) i Emil Płoszajski (scenariusz) sytuują akcję na arenie cyrku, w którym występują ludzie zamienieni w zwierzęta. W fabule nie brakuje elementów komediowych. Niemal kaskaderskimi umiejętnościami popisywać się będą tancerze a muzycy okażą się uszatymi osobistościami. Całą „menażerię” ubiera w piękne kostiumy Matylda Kotlińska. Prawdziwe cuda czyni autorka masek Paulina Antoniewicz, która współpracuje z wieloma teatrami zaopatrując je w te szczególne rekwizyty.


Premiera w sobotę 19 listopada w sali kameralnej Opery Nova. W listopadzie „Karnawał zwierząt” grany będzie 5 razy, ponownie na ten tytuł Opera Nova zaprasza w czasie ferii w lutym 2023.


Tekst i zdjęcia: Stanisław Gazda
#InfoProstoDlaWas

68 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page
https://webep1.com/go/f8789f3d02