top of page

Ogrzewasz mieszkanie węglem? Sprawdź gdzie możesz ubiegać się o 3 tys. złJuż można składać wnioski o dodatek węglowy. To 3 tys. zł na jedno gospodarstwo domowe dla osób, dla których głównym źródłem ogrzewania domu lub mieszkania jest węgiel. W Bydgoszczy dokumenty przyjmowane są na Wojska Polskiego 65.


W Bydgoszczy wnioski o dodatek węglowy przyjmuje Wydział Świadczeń Rodzinnych Urzędu Miasta Bydgoszczy. Główny punkt przyjęć wniosków znajduje się przy ul. Wojska Polskiego 65 na parterze – główne wejście do budynku.

Wnioski można składać:

· w poniedziałek, środę, czwartek w godzinach od 8.00 – 16.00

· we wtorek w godzinach 8.00 – 18.00

· w piątek w godz. 8.00 – 14.00

Jak wypełnić wniosek o dodatek węglowy?

Wniosek do pobrania TUTAJ.

We wniosku należy podać dane wnioskodawcy m.in. imię, nazwisko, PESEL, numer dowodu osobistego, miejsce zamieszkania. Najważniejsze dane, które muszą znaleźć się we wniosku to informacja o źródle ogrzewania na paliwo stałe.

We wniosku o dodatek węglowy należy także wskazać numer rachunku bankowego, na który mają zostać przekazane pieniądze. Aby przyspieszyć procedurę weryfikacji wniosków prosimy o przygotowanie zaświadczenia o złożeniu deklaracji lub kopię deklaracji złożonej do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

We wniosku należy również wpisać dane (imię, nazwisko, PESEL, dokument) wszystkich osób wchodzących w skład gospodarstwa domowego.

Wnioski o dodatek węglowy – do kiedy można składać wnioski?

Wnioski o dodatek węglowy można składać do 30 listopada 2022.

Dodatek węglowy – kiedy będą wypłacane pieniądze

Pieniądze będą wypłacone w ciągu 30 dni od złożenia kompletnego wniosku.

Dodatek węglowy – dla kogo dopłaty

Dodatek węglowy przysługuje gospodarstwom domowym, w których głównym źródłem ogrzewania jest węgiel.

Warunkiem koniecznym do uzyskania dopłaty jest to, aby urządzenia te były zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem zawierającymi co najmniej 85% węgla kamiennego. Główne źródło ogrzewania musi też być wpisane do centralnej ewidencji emisyjności budynków (CEEB). Dodatek węglowy nie jest wypłacany gospodarstwom domowym podłączonym do miejskiej sieci ciepłowniczej.

Dodatek przysługuje, gdy głównym źródłem ogrzewania gospodarstwa domowego jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe.

Masz pytania o dodatek węglowy - zadzwoń

Wykaz numerów telefonów, pod którymi można uzyskać informacje znajduje się TUTAJ.

Więcej informacji o dodatku węglowym na stronie: https://www.gov.pl


Tekst i fot.: Stanisław Gazda

2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page