top of page

Oferowała „podróbki” do sprzedaży. Kryminalni z Bydgoszczy zabezpieczyli podrobiony towar


Setki podrobionej odzieży zabezpieczyli policjanci z bydgoskiej komendy zwalczający przestępczość gospodarczą. Nielegalny towar posiadała 38-latka. Bydgoszczanka oferowała „podróbki" do sprzedaży na jednym z targowisk w województwie wielkopolskim. Trwa postępowanie w sprawie naruszenia prawa o własności przemysłowej.
Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy ustalili, że jedna z mieszkanek centrum miasta może zajmować się sprzedażą podrobionej odzieży różnych markowych firm. Policjanci wytypowali podejrzewaną. Z ich ustaleń wynikało, że kobieta oferuje do sprzedaży „podróbki" na targowiskach.


Wczoraj (23.10.2022) funkcjonariusze namierzyli 38-latkę na jednym z targowisk w powiecie pilskim. Tam policjanci zabezpieczyli kilkaset sztuk różnego rodzaju podrobionej odzieży. Były to ubrania z logami rożnych markowych firm oferowane do sprzedaży. Do sprawy zatrzymali 38-latkę. Następnie przewieźli ją do bydgoskiej komendy.


Bydgoszczanka, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, usłyszała łącznie siedem zarzutów związanych z naruszeniem przepisów z ustawy o ochronie prawo własności przemysłowej. Policjantów w prowadzonym postępowaniu wspomagali przedstawiciele kancelarii prawnych, które reprezentują markowe firmy.


Teraz o losie kobiety zadecyduje już prokurator. Sprzedaż „podróbek" zagrożona jest karą pozbawienia wolności do 2 lat, a jeżeli jest to stałe źródło dochodu nawet do 5 lat więzienia.

(gaz)


Fot.: Policja#InfoProstoDlaWas

107 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page