top of page

Odwiedź dzisiaj CH Focus i złap bakcyla nauki!


Lubisz eksperymentować? A może chcesz przeprowadzić proste doświadczenia? Jeśli tak, to odwiedź CH Focus koniecznie 8 października! Na pewno poczujesz przedsmak XII Bydgoskiego Festiwalu Nauki w postaci eventu popularnonaukowego. Tego dnia na najmłodszych klientów bydgoskiego centrum czekać będą efektowne pokazy, zjawiska i doświadczenia przygotowane przez animatorów z firmy Funiversity. Na własne oczy przekonasz się, że eksperymenty naukowe mogą być świetną zabawą i cenną nauką! Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.Bydgoski Festiwal Nauki to coroczna inicjatywa popularyzująca naukę, kulturę i sztukę w regionie kujawsko-pomorskim, skierowana do mieszkańców w każdym wieku. Inicjatywa ma także na celu promocję najważniejszych osiągnięć naukowych i technicznych, a także rozbudzenie zainteresowań szeroko rozumianą kulturą i sztuką. Od lat Festiwal cieszy się niesłabnącą popularnością – co roku, ze swoją ofertą dociera do kilkudziesięciu tysięcy gości z miasta i regionu. W tym roku współpracę partnerską z Festiwalem nawiązało bydgoskie CH Focus.


Zgodnie z wieloletnią tradycją, Bydgoskiemu Festiwalowi Nauki towarzyszą liczne imprezy popularnonaukowe dla dzieci i dorosłych w postaci wystaw, wykładów, pokazów, warsztatów.


Jednym z takich wydarzeń, organizowanym w ramach Festiwalu, są sobotnie pokazy i doświadczenia odbywające się w bydgoskim Focusie .


Tego dnia na najmłodszych czekać będzie fascynujący świat tajemnic i magii! W programie przewidziano magiczne pokazy z użyciem codziennych, popularnych przedmiotów (papieru, butelki, pasty do zębów, herbaty), mroźne eksperymenty z ciekłym azotem, powietrzne sztuczki z wykorzystaniem zwykłej wody i powietrza, a także efektowne doświadczenia z suchym lodem. Doświadczenia przeprowadzać będą fascynaci nauki, animatorzy z firmy Funiversity, partnerującej Festiwalowi.


Funiversity to marka powstała z pasji do nauki: fizyki i chemii, ale przede wszystkim z miłości do dzieci. Zadaniem produktów i usług Funiversity jest wniesienie radości w życie każdego dziecka. Aż 6 zabawek tej marki zostało odznaczonych prestiżową nagrodą branży dziecięcej -Zabawka roku 2016. Od 2019 r. cały zysk ze sprzedaży wszystkich produktów Funiversity wspiera działalność Fundacji Onkologicznej RAKIETY oraz jej młodych Podopiecznych.


Sobotnie pokazy w CH Focus odbędą się 8 października w godzinach 13.00 – 18.00. Wydarzenie ulokowane będzie na parterze galerii obok salonu iDream.


Stanisław Gazda

38 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page