top of page

Od soboty nowa linia międzygminna


Rosnąca liczba mieszkańców w podbydgoskich gminach wpływa na rozwój siatki podmiejskich połączeń. W sobotę (5 listopada) uruchomiona zostanie nowa linia nr 42 obsługująca m.in. Kruszyn Krajeński i Ciele w gminie Białe Błota. Trwają przygotowania do utworzenia kolejnej linii obsługującej miejscowości położone w gminie Dobrcz. Komunikacja podmiejska jest współfinansowana przez gminy.Obecnie funkcjonuje 11 podmiejskich połączeń w tym jedno sezonowe do Ostromecka. Z komunikacji podmiejskiej korzystają mieszkańcy gmin: Osielsko, Dobrcz, Białe Błota, Nowa Wieś Wielka. Wkrótce uruchomione zostaną kolejne połączenia.

Od 5 listopada (soboty) wprowadzone zostaną m.in. zmiany w obsłudze komunikacyjnej gminy Białe Błota. Uruchomiona zostanie nowa linia międzygminna o numerze 42. Będzie to linia kursująca od pętli Błonie przez Białe Błota, Ciele, Kruszyn Krajeński, Białe Błota do pętli Błonie.

Linia będzie funkcjonowała we wszystkie dni tygodnia (23 kursy w dni powszednie, 8 kursów w soboty, 7 kursów niedziele i święta). Linia nr 91 będzie kursowała na trasie Błonie – Przyłęki bez wjazdu na przystanek Ciele / Ogrody i bez obsługi Kruszyna Krajeńskiego. Zmiany rozkładu wprowadzone zostaną także na linii nr 96.

Wcześniej do obsługi linii nr 90 kursującej do Łochowic wprowadzono wozy przegubowe i wzmocniono linię nr 92 kursującej m.in. przez Murowaniec. Szczegóły i rozkłady jazdy dostępne są na stronie ZDMIKP.

Trwają również rozmowy związane z uruchomieniem nowej linii międzygminnej obsługującej kolejnych miejscowości na terenie gminy Dobrcz oraz poprawiającej obsługę komunikacyjną gminy Osielsko. Białe Błota, Osielsko, Dąbrowa Chełmińska, Dobrcz, Sicienko i Łabiszyn to podbydgoskie gminy, w których wciąż przybywa mieszkańców.


(gaz)

Fot.Archiwum


#InfoProstoDlaWas

230 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page
https://webep1.com/go/f8789f3d02